Конституційний суд Молдови виніс рішення, яке дозволяє парламенту республіки ініціювати процедуру оголошення імпічменту президенту Ігору Додону, який відомий своєю проросійською позицією. Про це повідомляє "Укрінформ", передають Патріоти України.
Суд постановив, що право висунення кандидата на посаду міністра оборони Молдови, а також його відкликання з посади відтепер належить виключно прем'єр-міністру, а президент зобов'язаний затвердити повторно подану урядом кандидатуру.
Таким чином, повторну відмову президента призначити на посаду міністра оборони запропоновану урядом кандидатуру є порушенням конституційних обов'язків глави держави, а парламент у цьому випадку має право ініціювати процедуру імпічменту.
У вердикті КС наголошується також, що в разі відсторонення президента від посади обов'язки глави держави тимчасово виконує голова Парламенту або прем'єр-міністр. Президент Молдови Ігор Додон раніше відмовився призначити на посаду міністра оборони Еуджена Стурзу, повторно висунутого на цей пост правлячою коаліцією на чолі з Демократичною партією. Уряд, в свою чергу, звернувся за роз'ясненнями до Конституційного суду.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...