В розробці "тузи" НБУ і ФГВ: Антикорупційна прокуратура і НАБУ шукають сотні мільярдів із проблемних банків

​У справі неофіційно фігурують прізвища голів НБУ і Фонду гарантування вкладів.

Ілюстрація:antikor.com.uaСпеціалізована антикорупційна прокуратура перевіряє адекватність вартості майна, котре оцінювали Національний банк і ФДМУ. Слідчі підозрюють, що зловживання в цій царині могли незаконно збагатити когось із зацікавлених осіб на 300 мільярдів гривень. Про це ідеться в сюжеті ТСН, інформують Патріоти України.

Як повідомив прокурор ГПУ Владислав Куценко, НАБУ розпочало розслідування на підставі його рапорту. Підозрюваних у справі офіційно ще немає, однак у центрі уваги слідчих – Костянтин Ворушилін та Валерія Гонтарєва. Кримінальне провадження зареєстрували за ознаками заниження вартості майна збанкрутілих банків.

Багато питань щодо цього і в простих вкладників банків, які збанкрутували. До прикладу, Людмила Влатка, яка тримала грощі в банку "Хрещатик", неодноразово направляла запити про те, що і за які гроші продаватиметься у збанкрутілій установі, однак отримувала у відповідь лише відписки. Єдине, що вдалося дізнатися – це вартість оренди майна збанкрутілого банку, і наведені цифри приголомшують: приміщення на вулиці Прорізній у самому центрі Києва здається лише за 102 грн на місяць!

Нардеп Ігор Луценко каже, що сам уже не раз звертався у поліцію та ГПУ з фактами інших зловживань. Він припускає, майно окремих установ справді могли оцінювати в копійки, аби потім задешево їх продати. "Активи, наприклад, того ж банку "Михайлівський" юридичним особам оцінені на 800 мільйонів. Я думаю, що альтернативна оцінка принесла б інші цифри", - каже депутат.

І додає, що в загальноукраїнському масштабі може йтися про колосальні суми, адже за останні три роки неплатоспроможними визнали аж 88 банків, кожен із яких має чимало майна. Лише у Фонді гарантування вкладів його назбиралося на понад 400 мільярдів гривень, однак там говорять про проблемність або відверту фіктивність цих активів, тож і самі подали до правоохоронців майже 4 тисячі заяв про зловживання у збанкрутілих банках на суму майже в 277 мільярдів.

Наявне ж майно виставлятимуть на торги за системою "Прозорро", тому будь-які звинувачення в маніпуляціях з оцінюванням відкидають. "Фонд гарантування готовий співпрацювати з усіма правоохоронними органами, органами влади, громадськими організаціями, які зацікавлені у вирішенні перелічених вище проблем", - наголошується в офіційному повідомленні структури.

У Нацбанку взагалі заявили, що жодної інформації про розслідування антикорупційної прокуратури не отримували, але готові допомагати правоохоронцям у їх розслідуванні. Однак до оцінювання активів банку, твердять у НБУ, стосунку не мають, бо це не входить до функцій посадових осіб регулятора ринку.

Розібратися в ситуації покликане слідство. У прокуратурі підтверджують, що першочергові процесуальні дії вже проводять, але тільки після того, як вивчать докази та зберуть покази – з'ясується, чи справді були зловживання та хто в них винен. Тоді ж обіцяють офіційно оголосити й прізвища. Орієнтовно, це має статися за кілька тижнів.

Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...