Яма діаметром 300 метрів утворилася на Львівщині неподалік Трускавця. Місцеві мешканці впевнені, що це наслідки землетрусу, вчені ж схиляються до того, що це наслідки підтоплення мінеральними водами. Про це йдеться в сюжеті каналу 24, передають Патріоти України.
Від самого ранку на пустир між Дрогобичем та Трускавцем приїжджають люди, щоб подивитися на провалля, яке там утворилося. Надміру зацікавлених правоохоронці та рятувальники близько до ями не підпускають. Яма утворилася неподалік Трускавця у суботу. Тоді місцеві мешканці відчули поштовхи. Щоправда, тієї ночі особливої уваги цьому не надали, у їхньому районі земля здригається часто.
Сейсмологи розповіли, що у передгір'ї Карпат справді можливі часті підземні поштовхи. Цьогоріч вже встигли зафіксувати збільшення підземної активності. На Львівщині сила поштовхів може сягати 6 балів.
Гідрогеологи також вивчають провалля. На їхню думку, обвал стався через води з високим вмістом мінералів, які роками накопичувалися у порожнинах шахт.
У райадміністрації розповіли, що вже 10 років намагаються привести порожнини до ладу. Втім, уникнути критичної ситуації не вдалося. Відповідальність за провал карстової породи ґрунту покладають на підприємство "Полімінерал", яке є власником землі.
Мовляв, приватна фірма не виконала приписів екологічної інспекції. Тим часом, обласна влада проситиме в Уряду гроші з резервного фонду на дослідження території. Щоби запобігти подібним ситуаціям у майбутньому. За попередніми підрахунками, на це необхідно щонайменше півтора мільйона гривень.
Як повідомлялося раніше, у ніч на 30 вересня у селі Модричі, що на Львівщині утворилося провалля. Це трапилось в районі шахт Стебницького Полімінералу. Глибина цього провалля становить близько 30 метрів.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...