Згідно з нещодавно прийнятим Стратегічним оборонним бюлетенем реформування Міністерства оборони буде завершено до кінця 2018 року. Також буде забезпечено демократичний цивільний контроль над Збройними силами України. Про це в інтерв'ю виданню Новое время розповів міністр оборони Степан Полторак, інформують Патріоти України.
"Міністр оборони і його заступники будуть цивільними особами", - зазначив він. За словами Полторака, до 2020 року має завершиться реформування ЗСУ, а також в планах на цей період - максимальна сумісність української армії з силами НАТО.
Крім того, паралельно буде йти реформування Генштабу, об'єднаного оперативного штабу, видів Збройних Сил, оперативних командувань. Після цього зміни торкнуться бригад і полків.
"І в результаті, наші солдати, наші командири, офіцери, та й будь-який орган військового управління за структурою, за системою забезпечення, з підготовки, по порядку прийняття рішень, - все це буде відповідати стандартам, які існують в країнах Альянсу", - сказав Полторак.
"У першу чергу він (Генштаб - Ред.) повинен бути переформатований до J-структури, яка існує у всіх країнах Альянсу", - додав міністр.
Він пояснив, що J-структура - прийнята в арміях країн НАТО система управління збройними силами, їх забезпечення та організації.
"Ось для прикладу. В міністерстві оборони рішення раніше мала право приймати єдина людина - міністр. У структурі працювало 770 співробітників, вони щодня готували документи, які направляли міністру. Як можливо взагалі ефективно приймати рішення при такому розподілі?" - сказав він.
Полторак розповів, що для вирішення цієї проблеми більше, ніж на 200 чоловік був скорочений персонал Міноборони. Полторак свої повноваження, за його словами, передав заступникам на департаменти.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...