Завдяки "десанту" в НБУ: Українські державні підприємства зберігають приголомшливі суми на рахунках російських банків

Тим часом доля законопроектів щодо обмеження діяльності фінустанов з країни агресора й досі невідома: коли парламент погодиться вивести країну з-під фінансового контролю росіян – не може сказати ніхто.

НБУ. Фото: РБК.

Довкола Національного банку України розгорівся новий скандал. Заступник голови Катерина Рожкова перебуває в родинних зв'язках з очільником російського банку, однак її керівництво не бачить у цьому факті потенційного конфлікту особистих і державних інтересів. Про це ідеться в сюжеті ТСН, передають Патріоти України.

"Залізниця обслуговується в трьох російських банках. Ну, це додуматись треба! Найбільший платник податків, найбільш розгалужена мережа", - обурений голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін. При цьому, експерти кажуть про зростання частки російських банків на території України. "З одного боку, голова НБУ звітує, що частка зменшилася з 18% до 8%. Але судячи з кількості філіалів, ця інформація не виглядає достовірною", - каже керівник комітету економістів України Андрій Новак.

У НБУ намагаються намагаються заспокоїти стурбованих нацбезпекою: мовляв, за російськими банками пильно наглядають і зараз саме підшукують їм покупців. "Вони шукають покупців, і ми це вітаємо. Тому що ми зацікавлені, щоби вони продалися, і в нас усе було добре", - каже заступник глави Нацбанку Катерина Рожкова. Однак фахівці кажуть, що в НБУ не можуть не знати, що подібні перепродажі часто відбуваються лише з метою приховати походження фінустанов, якими продовжать де-факто керувати колишні власники – тільки цього разу через підставних осіб. Таку позицію Рожкової дехто з політиків схильний пояснювати тим, що її цивільний чоловік очолює правління "Промінвестбанку", який, попри українську назву, є дочірньою структурою російського державного "Внешэкономбанка", котрий очолює випускник академії ФСБ Росії Сергій Горьков.

Саме з ним у керівника НБУ Валерії Гонтаревої нещодавно була зустріч, про зміст і підсумки якої вельми хотіли знати депутати в парламенті. Їм у Нацбанку відповіли, що розмова стосувалася винятково робочих питань діяльності "Промінвестбанку", конкретно капіталізації, а практика таких зустрічей поширена в усьому світі. При цьому Гонтарева ніяк не коментує зв'язки своєї заступниці Рожкової з російською структурою, так само, які присутність представника "Промінвестбанку" Наталії Дехтерьової в структурі банківського нагляду НБУ.

Нардеп від "Укропа" Ірина Констанкевич каже, що така ситуація не викликає нічого, крім обурення. "Це відома річ, і про це знає наш уряд. Створено преференції для російських банків. Їм створюються одні умови – розкішні, ліберальні, тоді як до українських банків застосовується інша ситуація", - твердить депутат. Тим часом доля законопроектів щодо обмеження діяльності фінустанов з країни агресора й досі невідома: коли парламент погодиться вивести країну з під фінансового контролю росіян – не може сказати ніхто.

Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...