Держсекретар США Рекс Тіллерсон прибув до Москви з саміту колег по сімці найбільш розвинених країн, які доручили йому донести до президента РФ Володимира Путіна загальну вимогу: припинити підтримку сирійського лідера. Про це повідомляють Патріоти України із посиланням на Reuters.
На зустрічі в Італії колеги з країн G7 і близькосхідні союзники спільно закликали Москву відмовитися від допомоги Башару Асаду, особливо з урахуванням хімічної атаки, в результаті якої загинули діти і мирні дорослі. Але міністри країн "сімки" не зуміли домовитися про санкції проти Москви через події в Сирії, проте закликали Кремль "припинити лицемірство і почати співпрацювати з іншими державами, щоб покласти кінець шестирічній громадянській війні, яка забрала майже півмільйона життів.
Рішучі дії Трампа, який минулого тижня вдарив "томагавками" по сирійській авіабазі у відповідь на загибель 87 осіб від хімічної зброї, негайно посилили напруженість у відносинах Вашингтона і Москви. Путін неухильно підтримує Асада, який заперечує звинувачення.
"Нам ясно, що правлінню сім'ї Асадів підійшов кінець", - сказав Тіллерсон журналістам перед відльотом з Італії. "Ми сподіваємося, що російська влада дійде до висновку, що в особі Башара Асада знайшли ненадійного партнера".
Глава Держдепу звинуватив Росію в нездатності виконати взяті у 2013 році зобов'язання забезпечити ліквідацію сирійського хімічного арсеналу. "Ці угоди наділили Росію роллю гаранта позбавлення Сирії хімічної зброї", - сказав він. "Незрозуміло, чи то Росія не змогла сприйняти ці зобов'язання з усією серйозністю, чи то виявила свою некомпетентність. Але загиблим вже все одно. І ми не можемо дозволити, щоб таке повторилося".
Наділення держсекретаря США роллю глашатая "Великої сімки" - поворотний момент у зовнішній політиці Трампа, який до цього посіяв тривогу серед партнерів Вашингтона приязню до Путіна і сумнівами з приводу співпраці з традиційними союзниками. Тіллерсон - колишній бос нафтової компанії Exxon Mobil, яка веде гігантські проекти в Росії. Путін в 2013 році нагородив його орденом Дружби. Тіллерсон має зустрітися з російським колегою Сергієм Лавровим у середу.
Західні країни закликають Асада залишити владу з 2011 року, коли почалася громадянська війна, що забрала не менше 400 тисяч життів і яка породила найбільшу в світі кризу з біженцями. Нагадаємо, Тіллерсон закликав РФ визначитися, з ким вона хоче бути союзником - з Америкою чи режимом президента Сирії Башара Асада, Іраном і ісламістської організацією "Хезболла".
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...