Народного депутата від фракції БПП Борислава Розенблата хочуть позбавити недоторканності. Відповідне подання вже готове, а вся інформація передана генеральному прокурору. За словами директора НАБУ Артема Ситника, Розенблат разом з нардепом Максимом Поляковим отримували хабарі за реєстрацію законопроекту про видобуток бурштину. Про це пише Inforesist, передають Патріоти України.
Борислав Розенблат народився 25 травня 1969 року в Києві. Він заступник голови правління ПП "Фаворит компані" і член партії "Блок Петра Порошенка".
У Верховну Раду Борислав Розенблат прийшов з бізнесу, оскільки його прізвище безпосередньо пов'язане з фірмою "Фаворит". Бенефіціарним власником більшості компаній, що входять в групу компаній "Фаворит" ("Фаворит Компані", "Фаворит девелопменткомпані", "Амос", "Фаворит Опт", "Фаворит Транс") є дружина нардепа - Жанна Розенблат. Їй також належать компанії "Комфорт Плюс". Жанна Розенблат володіє 100% акцій "Молочного заводу" Фаворит", "Галіївський маслозавод" та фірми "Комфорт Плюс".
Декларація
Нардепу належить 50% компанії ТОВ "Оберіг", "Миропільський Бекон" і "Корецький аграрій", співвласником яких є його сестра Олена. Також нардеп є бенефіціарним власником трьох компаній: ТОВ "Оберіг", ТОВ "Миропольський бекон" та I. S. R. Internationalltd, яка зареєстрована у Великій Британії. І якщо в перших двох фірмах нардеп має лише половину, то британська фірма належить йому повністю. З початку 2015 року компанією керує його син - Олег Розенблат.
Житомирянам Борислав Розенблат відомий з компанії «Фаворит», яка в 2014 році неодноразово направляла свою 20-тонну фуру для доставки допомоги військовослужбовцям - спочатку в Крим, а потім на схід України.
Можна припустити, що відносини між Розенблатом і президентом були позитивні. На президентських виборах в травні 2014 року Розенблат був довіреною особою кандидата Петра Порошенка по Бердичівському округу.
Нардеп задекларував вантажівку ГАЗ 3309 2007 року випуску, всі інші автомобілі записані на дружину - Жанну Розенблат і належить до представницького класу Mercedes-Benz 500L 2010 р.в. і спортивний автомобіль Jaguar XK8 Coupe 2007 р.в.
Що стосується нерухомого майна, то Розенблат вказав, що нерухомість він придбав до того, як отримав депутатський мандат, винятком стала земельна ділянка площею 16583 кв.м. в селі Броники Новоград-Волинського району.
Будинок в Німеччині за 22 млн грн.
Відомо, що 15 грудня 2016 року Розенблат купив в Дортмунді будинок, площею 352 кв.м. за 22 мільйони 670 тисяч 208 гривень, а двома тижнями раніше - земельну ділянку по 307 тисяч гривень.
"Так, купив і будинок, і землю. У мене в Німеччині навчається син. Він і буде жити в тому будинку. А землю купив в Дортмунді, оскільки німецьке законодавство зобов'язує купувати місце для паркінгу при купівлі будинку", - розповідав Розенблат.
За словами народного депутата, сам він їздить до Німеччини досить рідко, не частіше чотирьох разів на рік.
Мільйони доларів готівкою
З декларації також відомо, що у політика і його дружини Жанни готівки зберігається 2 мільйони доларів, а у його дружини - 1,4 мільйона євро і 36 тисяч доларів США.
Тим часом, зарплата депутата Розенблата в 2015 році склала 80,5 тис. грн. Він також отримав 42,27 тис. грн відсотків, 833,9 тис. грн гонорарів від своєї компанії I. S. R. International. Дружина нардепа задекларувала понад 96,6 тис. грн зарплати і 675,4 тис. грн доходу від підприємницької діяльності.
Податковий скандал
У січні 2017 року навколо нардепа вибухнув податковий скандал. Тоді, за інформацією «Української правди», яка посилалася на власні джерела в правоохоронних органах, повідомлялося, що Державній фіскальній службі доручили перевірити сплату податків дев'ятьма народними депутатами за клопотанням Генпрокуратури. У списку присутній і народний депутат від Житомира Борислав Розенблат.
Йшлося, що Розенблат задекларував майже 109 млн грн. на рахунках в банках і готівкою. Але, як стверджують в ГПУ, в 1998-2015 рр. Розенблат сплатив податків тільки з 3,3 млн грн.
Сам же Борислав Розенблат досить спокійно відреагував на ці повідомленні і перевірку і повідомив, що буде всіляко сприяти слідству.
"Бурштинова мафія"
У 2014 році на розгляд Верховної Ради був внесений законопроект житомирськими народними депутатами Розенблатом, Коростенським, Арешонковим та іншими, який встановлює прозорий механізм видобутку і реалізації бурштину.
І поки Рада приймала «прозорий механізм» врегулювання бурштинового ринку, його видобуток і контрабанда з території України досягли рекордних масштабів.
Варто зазначити, що основні запаси бурштину України зосереджені, перш за все, в лісах на території Рівненської, Житомирської та Волинської областей.
У Верховну Раду було подано два проекти законів про врегулювання ринку бурштину.
Було запропоновано дві концепції: контролювати видобуток бурштину монопольно через державу або монопольно через комунальні підприємства, створені місцевими радами. Остання модель закріпила б усталену практику, однак саме в корупційній її частини. Адже саме місцева влада як правило і має відношення до «тіньових наділів бурштину». На останній концепії наполягав саме Розенблат.
Однак в Раді прийнятий в першому читанні законопроект зазнав корінних змін, і зараз він знаходиться десь «між двома» монопольними моделями.
ЗМІ повідомляли, що в будь-якому випадку законопроект створює переваги місцевій «бурштиновій мафії».
Як відомо, детективи НАБУ затримали охоронця Борислава Розенблата при отриманні хабара в розмірі 200 тис доларів нібито за вирішення питання з ліцензування видобутку бурштину.
У той же час сам Борислав Розенблат заперечує факт отримання хабара.
Як повідомлялося раніше, у справі про незаконне лобіювання у Верховній Раді інтересів компанії-нерезидента, яка зацікавлена у видобутку бурштину в Україні, фігурував хабар в розмірі майже $300 тисяч
Канцлер Олаф Шольц погодиться на додаткові поставки зброї в Україну на суму три мільярди євро до федеральних виборів лише в тому випадку, якщо вони фінансуватимуться шляхом призупинення боргового гальма, передають Патріоти України. «Допомога можлива ли...
Організаторам агентурної мережі російської спецслужби, яка шпигувала за локаціями Сил оборони та коригувала ворожі удари по Києву та Харківській області, оголосили підозри. Про це інформує пресцентр Служби безпеки України, передають Патріоти України. Т...