За вибухом у супермаркеті Санкт-Петербурга "Перехрестя", який стався 27 грудня, стоять агенти угруповання "Ісламська держава". Про це в своєму мікроблозі в Twitter повідомила Site Intelligence group, що займається моніторингом підконтрольних ІДІЛ засобів масової інформації, зазначають Патріоти України. Ісламісти розповіли, що операцію провів загін "служби безпеки" угруповання Халіфат.
Варто нагадати, що завдяки своєчасній інформації ЦРУ кілька тижнів тому вдалося попередити масований теракт того ж ІДІЛ у тому ж Петербурзі, котрий мав забрати сотні, а може і тисячі життів. Як бачимо радикальні ісламісти знайшли можливість вчинити теракт, хоч і менш потужний від початкового.
Разом з тим, рівень насильства в Російській Федерації вірогідно зростатиме вже найближчим часом. Таку думку висловив заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко в своєму блозі, оцінюючи теракти, які сталися за останні кілька днів в Росії.
"З огляду на наближення виборів в Росії, ми можемо говорити про те, що це стане одним з тих маркерів, які вказують на те, що ці вибори будуть проходити під гаслом терористичної загрози. Це перша версія. Друга версія. Я не виключаю, що цей акт був незапланований, пройшов без вказівок "зверху". Про це говорить перш за все те, що росіяни не встановили відразу винних у цій ситуації", - зазначив Петренко.
Експерт також додав, що ситуація могла загостритися в результаті повернення бойовиків ІДІЛ на батьківщину - в РФ.
"Звичайно, ці люди повертаються з певним негативом до Росії, з озброєнням. Це підготовлені люди, і вони і психологічно, і морально готові до того, щоб здійснювати терористичну активність на території Росії", - зазначив він.
"Ще один фактор, про який ми постійно забуваємо. З одного боку ми говоримо про те, що війна в Донбасі має наслідки для України - зростання криміногенних загроз, зростання випадків використання вибухівки в кримінальних справах. Але це має наслідки і для Росії. Зокрема, в тій же Ростовський області ми спостерігаємо значне збільшення випадків злочинності з 2013 року. Я думаю, що це перш за все пов'язано з тим, що відбувається на Донбасі ... це звичайно буде поширюватися в ті міста, де зброя великим попитом, велика ціна, ніж на Донбасі", - додав політолог.
Петренко підкреслив, що зовнішня політика Росії однозначно призводить до зростання насильства всередині самої Російської Федерації.
"Ще одним прикладом насильства є наслідування. Якщо пересічні росіяни дивляться на те, що лідер держави використовує насильство в світі, використовує насильство для придушення політичних опонентів, то вони вважають, що вони мають право використовувати насильство.", - повідомив він.
Європейські країни розглядають можливість заборони китайської соціальної мережі TikTok, беручи приклад зі Сполучених Штатів. Причиною такого рішення є загроза дезінформації, втручання у вибори та небезпека збору персональних даних. Про це пише ERR, пер...
Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...