Комітет національної безпеки в уряді Фінляндії оновив список дій, які він вважає загрозливими та ймовірними методами гібридної війни. Раніше фінські військові традиційно вважали найбільшими загрозами національній безпеці тероризм і війну з іншими країнами. Але тепер у списку загроз також опинилися продаж нерухомості іноземцям, інформаційна війна та "стратегічне використання міграції". Про це на сторінках Forbes пише аналітик консалтингової компанії Control Risks Стена Хартікайнен, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Вона зауважує, що після початку війни на Сході України російсько-фінські відносини загострилися. Незважаючи на те, що ймовірність прямої війни між країнами зараз малоймовірна, побоювання в питаннях безпеки все ж зростають. Саме ці страхи можуть стати причиною обмеження права власності на землю для іноземців у Фінляндії.
Автор відзначає, що незважаючи на те, що в списку потенційних загроз не вказано чітко, що мова йде про небезпеку від Росії, очевидно, що саме вона лякає Гельсінкі. З 2000 року все більше росіян і російських компаній купували землю у Фінляндії. Але тепер влада країни боїться наслідків для національної безпеки, якщо росіяни будуть володіти нерухомістю поблизу стратегічних об'єктів.
Водночас, Хартікайнен зауважує, що ці страхи з'явилися не вчора і міністерство юстиції Фінляндії вже не перший рік працює над правом уряду перешкоджати укладанню угод купівлі-продажу землі біля стратегічно важливих місць. Однак зараз, якщо такий закон нарешті з'явиться, він буде стосуватися тільки угод, пов'язаних з покупцями з країн за межами ЄС. І на практиці, швидше за все, його будуть застосовувати тільки проти клієнтів з Росії.
Також Фінляндія вважає, що говорити про зняття санкцій з Росії занадто рано. Міністр фінансів Фінляндії Олександр Стубб нагадав про необхідність дотримання Мінських угод. Крім того в Гельсінкі турбуються за росіян, які служать у фінській армії. Адже серед них можуть бути шпигуни.
Відправлення солдатів з КНДР у Росію є певною навчально-тренувальною місією: війська Північної Кореї не мають досвіду ведення бойових дій, а тут Пхеньяну видалася можливість оцінити рівень своєї армії у бойових умовах та навчити їх. Натомість Росія отр...
На Донеччині окупанти змінюють тактику малих штурмових груп, і тепер атакують камікадзе. Про це в ефірі «Суспільне новини» розповів Юрій Сиротюк, головний сержант роти вогневої підтримки 5 окремої штурмової бригади, передають Патріоти України. За слова...