"Попереджую, церемонитися ні з ким не буду": Москаль про декомунізацію на Закарпатті

Глава Закарпатської ОДА налаштований рішуче.

Геннадій Москаль. Фото: ЖЖ

"Мене дивує, що Закарпаття, яке знаходиться найближче до Європи, і на яке радянська влада прийшла в останню чергу, так важко прощається з комуністичною символікою. Купа вулиць, провулків, площ і скверів Леніна, Фрунзе, Крупської, Будьонного...", - пише на своїй сторінці у Фейсбук Геннадій Москаль, повідомляють Патріоти України, і продовжує:

"До 22 листопада минулого року всі ці назви мали бути перейменовані рішеннями сесій міських, селищних і сільських рад. Не перейменували майже нічого. До 22 лютого прокомуністичні назви мають бути змінені розпорядженнями мерів міст, сільських і селищних голів. Так вказано в законі про декомунізацію.

Час спливає, залишився тиждень, а вулиці майже не перейменовують. І далі купа Дзержинських, Кірових, Комсомольських, Радянських, Свердлових, Фрунзе і ще біс знає кого... Мери і сільські голови масово саботують виконання закону.

Після 22 лютого повноваження з перейменування вулиць переходять до мене, як голови облдержадміністрації. Попереджую, що я церемонитися ні з ким не буду. Деяким «прокомуністичним» вулицям буде повернуто історичні назви, деякі моїм розпорядженням будуть названі на честь загиблих на сході України героїв, а решту Ленінів, Крупських, Фрунзе і т.д. я перейменую на власний розсуд.

Усі вулиці Червоноармійські стануть вулицями Червоних ліхтарів, вулиці Чапаєва - вулицями Петьки й Анки, вулиця Корчагіна - вулицею Закарпатських корчагінців (це ті, що вино в корчагах возять), вулиця Будьонного - вулицею Анонімних алкоголіків і т.д.

Щодо вулиць Леніна я поки не визначився, тому приймаються заявки від користувачів Фейсбуку. Обіцяю провести декомунізацію Закарпаття в дуже стислі терміни. Людям, які отримають адреси з новими оригінальними назвами, або доведеться змиритися з ними, або ініціювати сесії місцевих рад і перейменовувати вулиці по-нормальному.

P.S. На всякий випадок нагадую, що перейменування вулиць у рамках закону про декомунізацію не тягне за собою ніяких фінансових витрат за винятком виготовлення табличок із новими назвами. Мешканцям новоназваних вулиць немає необхідності в терміновому порядку переоформлювати паспорти з реєстрацією, водійські права чи інші документи, це можна зробити поступово за першої-ліпшої нагоди (наприклад, при виготовленні нового паспорта, продажу житла і т.д.). При зміні назви вулиці можна буде без проблем проголосувати на виборах і отримати субсидію, оскільки про перейменування будуть повідомлені всі державні органи, які прийматимуть документи як із новими, так і зі старими назвами в адресах.

На фото - моя скромна персона біля вождя всесвітнього пролетаріату в Станиці Луганській рівно рік тому (в лютому 2015-го). Цей Ленін уже повалений «подувом вітру», а Закарпаття все ніяк не розпрощається з комунізмом".

У бій ідуть лише камікадзе: Окупанти на одному з напрямків росіяни тестують нову людожерську тактику

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:25

На Донеччині окупанти змінюють тактику малих штурмових груп, і тепер атакують камікадзе. Про це в ефірі «Суспільне новини» розповів Юрій Сиротюк, головний сержант роти вогневої підтримки 5 окремої штурмової бригади, передають Патріоти України. За слова...

Розстріл українських полонених на Покровському напрямку біля села Новодмитрівка: Вбитих військових ідентифікували — Офіс генпрокурора

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:55

Правоохоронці ідентифікували двох вбитих російськими військовими українських військовополонених біля села Новодмитрівка на Покровському напрямку. Про це повідомив заступник керівника департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту...