Російська влада, доручивши місцевим політикам вивчити книгу з цитатами глави РФ Володимира Путіна, намагаються таким чином "підредагувати дійсність". Таку думку в ефірі Эха Москвы висловив російський політолог Дмитро Орєшкін, зазначають Патріоти України.
"Книга цитат Володимира Путіна красномовна. Зрозуміло, що нас привчають до того, що є один вождь, один лідер, який тільки й може вивести країну з тієї ями, куди хтось інший її завів.
Тому такий цитатник напевно буде користуватися певним статусом серед людей, залежних від вертикалі. Він напевно буде лежати на видному місці на столі у осіб, що приймають рішення. Тому що особи, які приймають рішення, функціональним чином залежать від того, як до них ставиться вертикаль", - заявив він.
Орєшкін підкреслив, що ця книга до реального життя не має ніякого відношення.
"Тому що ми не Китай, і ми розуміємо, як все це насправді функціонує. Зовні це виглядає як спроба підредагувати дійсність. Тому що в цю книгу, в це видання напевно увійшли тільки ті цитати і тільки ті міркування, які відповідають сьогоднішньому тренду.
І не увійшли ті висловлювання Путіна, які тренду не відповідають. Абсолютно радянська, абсолютно китайська модель. Але поки вона не буде доведена до логічного абсурду. А вона не буде", - вважає політолог.
"Ті ж самі чиновники між собою чудово розуміють, що книгу же ж на стіл покласти треба, а от реальність влаштована зовсім по-іншому. І це виглядає скоріше як спроба відродити колишню радянську систему управління в символічному просторі". - додав він.
Політолог також висловив думку, що книга з цитатами Путіна не буде працювати в політичному просторі Росії.
"Тому що регіональні начальники прекрасно розуміють, що центр їх підставив. Він на них навісив величезну кількість соціальних зобов'язань, оголошених тим же Путіним у 12-му році, а грошей для виконання цих зобов'язань не дає. І гірше того, не дає самим регіонам їх заробляти самостійно. Тому що центр боїться самостійних і сильних регіонів", - сказав він.
"Так що книжку покласти можна. А ось діяти згідно з тими словами, відлитими в граніті, ніхто й близько не збирається. Так що це скоріше маскування. Це скоріше таке потьомкінське село, зроблене з макулатури.
Це зображення радянських цінностей в країні, яка надзвичайно далека насправді від радянських цінностей. У тому числі і путінська бюрократія теж. Покладуть, посміхнуться, читати ніхто не буде.
Тільки якщо PR-менеджери, яким треба буде в якісь виступи свого керівництва вставляти цитати зі схваленого зверху цитатника. PR- менеджерам це допоможе, а реальному житті в Росії - ні", - резюмував Орєшкін.
Сценарій того, що з часом Україна отримає кордони 1991 року, стає дедалі реальнішим. Тому що наступний президент США Дональд США заходить у сильну переговорну позицію з Росією. Про це в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна розповів політтехнолог Тарас ...
Співробітники імміграційної та митної поліції США планують масштабну операцію з припинення діяльності іммігрантів у країні. Посилення арештів почнеться після інавгурації Дональда Трампа, передають Патріоти України з посиланням на NBC News, CBS News і A...