Спікер Національної ради (парламенту) Словаччині Андрій Данко виступив перед комітетом з іноземних справ, де пояснював свою поїздку в Москву і виступ на засіданні Держдуми. Про це повідомляє SME.sk, зазначають Патріоти України.
Андрій Данко виступив у Держдумі 15 листопада де, зокрема, заявив, що "Росія є складовою частиною світової безпеки, подобається це комусь чи ні".
На зустрічі з комітетом у закордонних справах парламенту Словаччини Данко назвав свій виступ в Держдумі історичною подією.
"Я був здивований можливістю виступити. Я хотів донести основне повідомлення про те, що ЄС може стати мостом у питаннях, які розділяють Європу. Це також була можливість публічно подякувати за звільнення під час Другої світової війни", - зазначив спікер словацького парламенту.
За його словами, він як спікер парламенту намагається встановити діалог і проводити зустрічі з усіма представниками інших країн.
"Я відмовляюся звинувачувати народи на основі ідеології. Я відмовляюся звинувачувати Німеччину в нацизмі і Росію в комунізмі", - сказав Данко
У свою чергу, представники парламентського комітету підкреслили, що кожен політик має право висловлювати свої погляди, однак Андрій Данко говорить в Держдумі не від свого імені, а від імені всього парламенту Словаччини, на що у нього не було повноважень.
Також один з членів комітету звернув увагу, що РФ представляє собою ризик як для Словаччини, так і для НАТО в цілому.
"Я вважаю, що Росія є країною, яка, безсумнівно, є ризиком для Словаччини і Європи. Коли ми вступили в НАТО, російський маршал нехай це буде відомо, обіцяв націлити на нас ракети з ядерними боєголовками. Так що не треба нам прищеплювати любов до російської культури ", - підкреслив словацький парламентарій.
Дозвіл з боку США та Великої Британії для України застосовувати далекобійні ракети для атак по цілих у Росії – демонстрація зміни підходу до підтримки Києва в умовах затяжної війни. Цей крок створює серйозний виклик для російської оборони та підвищує с...
Російські окупанти активізували агресивну мобілізацію молоді в Маріупольському районі. Зокрема, окупаційна влада використовує схеми примусового "запрошення" до військових комісаріатів, де юнаків змушують підписувати контракти на військову службу. Про ц...