У Сполучених Штатах опублікували автобіографічну книгу сенатора Джона Маккейна. У ній він критикує президентів США і Росії. Про це йдеться на сайті Корреспондент.net, передають Патріоти України.
Сенатор-ветеран від Республіканської партії Джон Маккейн, котрий бореться з раком, випустив свою нову книгу «Бунтівна хвиля: хороші часи, праві справи, славні бої та інші оцінки».
Твір має автобіографічний і публіцистичний характер – сенатор пише про своє бачення ролі Америки, а також критикує президентів Дональда Трампа і Володимира Путіна.
У липні 2017 року у Маккейна виявили гліобластому – агресивну форму пухлини мозку. Нещодавно в ЗМІ з’явилася інформація, що Маккейн почав підготовку свого похорону, на який не буде запрошений Трамп.
Злий Путін і наївний Трамп
«Мета Путіна – перемогти не того чи іншого кандидата або навіть партію, а здолати Захід цілком. Путін – зла людина, він замишляє недобре. Він має намір знищити ліберальний світопорядок, очолюваний США, хоча той і приніс людству найвищу стабільність, процвітання і свободу за всі часи», – пише політик.
Маккейн зізнається, що перестав довіряти Путіну задовго до історії з Трампом.
«Я однаково скептично ставлюся до російської політики чотирьох останніх адміністрацій. За свою довгу політичну кар’єру я часто помилявся. Але у випадку з Путіним я однозначно правий», – пише він.
За словами Маккейна, свідчення російського втручання в президентські вибори 2016 року вразили його. Однак дії, а точніше бездіяльність адміністрації Траппа вразили його ще більше.
«Я з самого початку, ще коли Трамп був кандидатом в президенти, сперечався з тим, як він боїться Путіна. Спочатку я списував це на наївність і загальну недбалість щодо того, як Путін протистоїть американським цінностям та інтересам. Не думаю, що Трамп або його радники могли свідомо допустити російський вплив», – йдеться в книзі.
У своїй книзі Маккейн висловлює думку, що російський президент «використовує відкритість США і політичні розбіжності, які поглинають американське суспільство».
Він також зазначає, що давно відчував занепокоєння щодо можливих спроб Росії «реставрувати імперію», і наголошує, що ще в 1996 році виступав за якнайшвидший вступ країн Балтії в НАТО.
Маккейн також пише, що російський президент використовував ситуацію з терактами в 1999 році, щоб почати другу чеченську війну. Він також критикує багато інших дій Путіна у внутрішній і зовнішній політиці.
При цьому Маккейн похвалив Трампа за скасування політики адміністрації Обами щодо України і надання українській армії смертоносної зброї. Однак він зазначає, що американський президент не усвідомлює реальність, в якій існує сучасний світ.
Хвороба Маккейна
У липні 2017 року у Маккейна виявили гліобластому – агресивну форму пухлини мозку. Захворювання виявили після трепанації черепа, яку сенатору проводили, щоб видалити тромб над лівим оком.
Після оголошення діагнозу сім’я Маккейна заявила, що розглядає варіанти хіміо та радіотерапії. З побажаннями здоров’я і якнайшвидшого одужання виступив президент США Дональд Трамп, колишній суперник Маккейна на виборах Барак Обама і багато інших політиків і знаменитостей.
Через місяць після операції на мозку Маккейн повернувся в сенат і взяв участь в початку дебатів про реформу системи охорони здоров’я. Його появу вітали оплесками представники обох партій; незважаючи на серйозну хворобу, Маккейн зміг виступити з 15-хвилинною промовою про стан справ в американській політиці.
Після засідання політик вирушає додому до Арізони, щоб продовжити лікування. Відтоді Маккейн так і не повернувся в сенат. У квітні 2018 року він переніс операцію через захворювання кишечника. Його дружина і дочка заявили, що стан сенатора стабілізувався. Зараз він живе на ранчо в Корнвіллі.
У цьому місяці ЗМІ писали, що сенатор почав приготування до свого похорону – і вирішив не запрошувати на нього президента США Дональда Трампа. Замість цього він волів би, щоб американську адміністрацію на церемонії представляв віце-президент Майк Пенс.
США прощаються з героєм
У Washington Post нещодавно вийшла колонка під назвою «Джон Маккейн – найбільший політичний лідер нашого часу». Разом з тим публіцисти лівого спрямування критикують таке ставлення до «яструба», який підтримував всі війни за участю США і закликав почати нові, пише Медуза.
5 травня The New York Times опублікувала великий матеріал про Маккейна. У ньому розповідається про те, що сенатор проводить багато часу на ґанку свого будинку, де раніше любив готувати барбекю; його відвідують близькі і соратники.
Як пише видання, Маккейн зараз «підбиває підсумок свого життя і розмірковує про майбутнє».
Колишній віце-президент США Джо Байден розповів, що, незважаючи на свій нестабільний стан, Маккейн сильно стурбований станом справ в країні.
«Ми говорили про те, як постраждала наша репутація в світі і що людям необхідно заявити про те, що їх це не влаштовує», – додав Байден.
22 травня у видавництві Simon & Schuster вийдуть спогади Маккейна «The Restless Wave. Good Times, Just Causes, Great Fights, and Other Appreciations», над якими він працював останнім часом.
«Я не знаю, скільки часу у мене залишилося. Може, ще п’ять років. Можливо, з усіма проривами в онкології, знайдуться ліки, які продовжать моє життя. А, можливо, мене не стане ще до виходу цієї книги. Але мені б хотілося ще трохи поговорити з моїми рідними американцями, якщо дозволите», – йдеться в передмові.
Політик-ветеран
Син адмірала, Маккейн став військовим льотчиком і воював у В’єтнамі. В цьому році виповнюється 40 років з дня, коли його літак збили над Ханоєм, а сам він потрапив у полон до бійців Північного В’єтнаму.
У полоні він провів п’ять з половиною років, де зазнавав тортур. Був звільнений в 1973 році, після підписання Паризьких мирних угод.
«Коли вони хотіли мене покарати, то просто відводили в приміщення, де не було ні москітної сітки, ні ліжка, жодного одягу. Протягом чотирьох днів різні охоронці били мене по дві-три години. Рука і ребра у мене були зламані», – згадував Маккейн.
На сьогоднішній день він є найстарішим сенатором США. У цьому законодавчому органі він традиційно представляє Арізону. За 30 років в сенаті він кілька разів боровся за президентське крісло.
У 2000 році Маккейн поклявся зробити все, щоб перемогти на праймеріз Джорджа Буша-молодшого, і навіть порівняв себе з Люком Скайвокером, який вступив у бій із Зіркою смерті.
Зараз політик займає посаду глави сенатського комітету у справах збройних сил. Він також входить в сенатську комісію, яка займається розслідуванням можливих зв’язків команди Трампа з Росією.
Американський журнал Time неодноразово включав Маккейна в десятку найкращих сенаторів США.
Як зазначає Washington Post, авторитет Маккейна – починаючи від поваги до нього як до людини, яка пережила катування у В’єтнамі, до його засудження Трампа як кандидата і як президента – визнається багатьма, незалежно від партійної приналежності.
Він є іконою, шанованою як демократами, так і республіканцями, пише WP.
Прихильник озброєння України
Маккейн часто виступає з критикою дій Росії щодо України і закликав як адміністрацію Обами, так і Трампа, надати Києву американську летальну зброю ще з самого початку конфлікту на Донбасі.
«Україна використовує озброєння 20 століття, а Росія застосовує озброєння 21 століття... Це просто сором те, що ми не можемо надати Україні оборонні засоби»,– зазначав сенатор.
У грудні минулого року Маккейн відвідав Україну. Він отримав від президента Петра Порошенка орден Свободи і відвідав Широкине напередодні Нового року.
«Я бачив, як ці сміливі хлопці воюють самі проти росіян без підтримки зброєю зі США. Я бачив, як видали медаль матері українського воїна, якого вбив російський снайпер. Вона стояла і брала нагороду за свого сина, і по обличчю текли сльози. Росіяни вбивають українців кожен божий день, вони їх просто вбивають», – говорив він пізніше на Мюнхенській конференції.
Маккейн вважає, що Путін не хоче дипломатичного вирішення конфлікту в Україні і називає його дії «ганебними».
До правоохоронців Харківської області надійшла заява про зґвалтування, нібито вчинене військовими з Франції. Це новий фейк російської спецслужби. Про це повідомляє керівник слідчого відділу поліції Харківщини Сергій Болвінов, передають Патріоти України...
Президент Володимир Зеленський заслухав доповідь головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського щодо ситуації на фронті. Про це глава держави повідомив у Telegram в понеділок, 25 листопада, передають Патріоти України. За його словами, відбулася тривала ро...