У справі про замах на прем'єр-міністра Сербії Олександра Вучича з'явилися нові дані. Про це політик сказав в інтерв'ю телеканалу RTC, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
За його словами, у поліції є "свідчення деяких осіб, які пройшли тест на детекторі брехні, а одна людина підтвердила в письмовій формі". "Все серйозніше, ніж ми думали, але подивимося. І побачимо, хто це і скільки грошей вони отримали", - додав прем'єр.
30 жовтня міністерство внутрішніх справ (МВС) Сербії повідомив, що в заростях чагарнику біля перехрестя, де кортеж Вучича зазвичай знижує швидкість на під'їзді до рідної домівки, були знайдені ручні гранати, боєприпаси для снайперської гвинтівки і ручний гранатомет. Вучича евакуювали в "безпечне місце", поінформували в МВС.
16 жовтня в Чорногорії пройшли вибори в парламент, перемогу в яких отримала правляча Демократична партія соціалістів на чолі з Джукановічем. За даними ЗМІ, групи сербських екстремістів, яких координували перебували в Сербії громадяни Росії, планували теракти в день виборів.
Заарештовані і затримані змовники були членами радикальних націоналістичних груп Сербії, багато - з досвідом війни на Донбасі на стороні проросійських сепаратистів.
Медіа писали, що після приїзду в Белград секретаря Радбезу РФ Миколи Патрушева і його зустрічі з прем'єр-міністром Сербії Олександром Вучичем росіяни були депортовані. 29 жовтня міністр внутрішніх справ Сербії Небойша Стефанович спростував цю інформацію.
6 листопада керівник чорногорської прокуратури Мілівоє Катніч повідомив, що групою, яка планувала держпереворот, керували двоє російських націоналістів. Він зазначив, що в підпорядкуванні росіян знаходилося близько 500 чоловік, громадяни Чорногорії та Сербії.
За його словами, серед них були кілери, які повинні були вбити главу уряду. У той же час він підкреслив, що доказів того, що Кремль причетний до теракту, немає.
CNN з посиланням на джерела пише, що союзники Сполучених Штатів стурбовані "мирним планом" Дональда Трампа щодо України, який передбачає територіальні поступки, включно з Кримом, на користь Росії, передають Патріоти України. Мовник з посилання на неназ...
Деякі європейські посадовці побоюються, що розбіжності щодо одностороннього проєкту "мирної угоди" адміністрації Трампа, який передбачає визнання Сполученими Штатами Криму частиною Росії, підірвуть трансатлантичну безпеку і навіть зірвуть саміт НАТО на...