Шлях на Гаагу: Конгрес США вимагатиме у розвідки дані стосовно жертв російських спецслужб

Національна розвідка США впритул займатиметься питаннями політичних вбивств у РФ.

Національна розвідка США займеться справами політичних вбивств у РФ. Ілюстрація:www.unian.ua

Директор Національної розвідки США надасть американським конгресменам звіт про використання Росією "політичних вбивств у державних інтересах" за період із 2000 року. Про це йдеться в законопроекті з фінансування американської розвідки на 2016 рік, повідомляють Патріоти України з посиланням на Обозреватель.

Зазначається, що в палаті представників найближчими днями очікується голосування з цього питання. Згідно з документом, директор Нацрозвідки протягом 180 днів від дня набрання законом чинності повинен представити оцінку розвідувального співтовариства про жертви російських спецслужб.

Ця оцінка повинна включати список російських політиків, бізнесменів, дисидентів, журналістів, чинних або колишніх держслужбовців, глав зарубіжних держав, іноземних політичних діячів, іноземних журналістів, членів некомерційних організацій та інших осіб, які, на думку американської розвідки, нібито були вбиті агентами російських спецслужб.

Крім того, відповідним комітетам конгресу повинні бути надані наступні дані по кожній особі зі списку убитих: країна, де було скоєно вбивство; спосіб вбивства; задіяні у вбивстві особи та організації, а також інша необхідна інформація.

За останні 15 років офіційне звинувачення у вбивстві співробітникам російських спецслужб було пред'явлено тільки в одному випадку. У 2004 році в Катарі були засуджені два росіяни, яких місцева влада назвала співробітниками ГРУ.

За версією слідства, вони підірвали одного з лідерів чеченських сепаратистів - Зелімхана Яндарбієва, що проживав у цій країні в еміграції. У випадку із загибеллю колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка британська влада, що підозрює у його вбивстві росіян Андрія Лугового і Дмитра Ковтуна, не говорить публічно про причетність російських спецслужб.

В історіях із вбивствами журналістки Анни Політковської, опозиційного політика Бориса Нємцова та аудитора Сергія Магнітського офіційні претензії Заходу до російської влади стосуються неефективних процедур розслідування та/або судового розгляду.

У законопроекті конгресу про фінансування розвідки є ще два пункти, що стосуються Росії. В одному з них йдеться про ракетний комплекс Club-K, який призначений для розміщення в стандартному контейнері для морських перевезень.

Американські законодавці просять розвідку сповістити, якщо стане відомо, що комплекс доставлений у Збройні сили Росії або ж переданий іншій державі. В іншому пункті міститься запит про звіт на тему фінансування Росією політичних партій і НКО в пострадянських країнах та Європі в період із 1 січня 2006 року.

Зокрема, директора Національної розвідки просять вказати, в якій країні, яку організацію фінансувала конкретна спецслужба, а також оцінити можливі цілі цього фінансування, серед яких виділено підрив політичних засад; нейтралізація системи ПРО США і НАТО; нейтралізація енергетичних проектів, які можуть представляти альтернативу російським поставкам.

Конгрес також має намір попросити американську розвідку провести оцінку збитку від кібератак; вирахувати суму коштів, отриманих Іраном після скасування санкцій, і манеру їхнього використання; регулярно надавати дані по кількості іноземних бойовиків, які прибувають в Ірак і Сирію і залишають ці країни.

Уже сам факт "зіпсував" все: Опозиціонер розповів, що найбільше налякало Путіна перед інавгурацією

середа, 24 квітень 2024, 15:57

У Росії 7 травня 2024 року запланована інавгурація Владіміра Путіна. На цю подію у російської пропаганди були великі плани, але Україна отримає довгоочікувану військову допомогу від США - 61 мільярд доларів, що може змінити ситуацію на фронті, передаю...

"Завдання полягає в пропорційному розподілі сил": Навіть зі зброєю від США потрібен час на стабілізацію фронту, - Коваленко

середа, 24 квітень 2024, 15:39

Відновлення поставок американської зброї дасть змогу ЗСУ стабілізувати лінію фронту і накопичити ресурси для нової спроби великого контрнаступу. Таку думку "Фокусу" висловив воєнний експерт, координатор групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко...