Активісти позиваються до забудовника: У Києві під загрозою будинок старовинного козацького роду, будівлю "передбачливо" виключили з реєстру пам'яток

Виключали пам’ятку з реєстру тому, що вона нібито зношена на 81% та взагалі вже розібрана. Хоча згодом посилалися на фото, додане до облікової картки об’єкту, де видно, що будівля не аварійна і не зруйнована.

Поки що невідомо, чи вцілів старовинний будинок. Фото:https://beztabu.net/

Місцеві мешканці обурені будівництвом на вулиці Львівській, 15 у Києві – говорять, що там дерева та історична будівля. Забудовник каже, що документи в порядку. Але невідомо, чи справді будинок старовинного козацького роду ще не зруйнували, і чи справді житло будують для військових, а не на продаж. Про це пише Вікторія Найдьонова на сайті Без табу, інформують Патріоти України.

У понеділок, 18 липня, відбулося друге судове засідання по справі. Активісти вимагають визнати протиправними та скасувати містобудівні умови та обмеження, бо їх не мали права видавати без затвердженого детального плану території.

Містобудівне обґрунтування було затверджено рішенням Київської міськради у 2006 році, за ним було внесено зміни у містобудівну документацію та визначено параметри об’єкту. Головному управлінню розвідки Міноборони, як землекористувачу і забудовнику, були видані містобудівні умови та обмеження щодо забудови від 2013 року, але з іншими параметрами, ніж ті, під які надавалася ділянка.

Йдеться про поверховість та щільність забудови, відступ будинків та споруд від червоних ліній, межі ділянки, її благоустрій та озеленення. Наприклад, позивачі вказують на те, що на ділянці площею 4,55 га має бути збудовано 2699 квартир, і кількість складе 1528 мешканців на гектар, що втричі перевищує будівельні норми. А на одного мешканця припадатиме 6,3 кв. м. – при необхідному мінімумі у 12.

До речі, в описах житлового комплексу «Святобор» на сайтах, що займаються продажем житла, які, мають, за логікою, нахвалювати об’єкт та приховувати недоліки, зазначається, що інфраструктура цього району (від кількості шкіл та дитсадків до транспортних розв’язок) не витримує навантаження, і що буде після завершення будівництва комплексу – сказати важко.

Активісти, що позиваються до Окружного адміністративного суду, просили у клопотанні:

- долучити до судового розгляду Київську міську раду, оскільки рішення по даній справі може вплинути на її права та обов’язки, тому що у випадку відміни рішення постане питання про повернення ділянки та питання пайової участі;

- долучити державну архітектурно-будівельну інспекцію, оскільки рішення по даній справі може вплинути на її права та обов’язки, бо на підставі містобудівельних умов розробляється проект будівництва і відповідно до проекту надається дозвіл на будівництво;

- витребувати від Департаменту містобудування і архітектури містобудівний розрахунок.

Представник забудовника, ТОВ «Інвест- Будресурс», клопотань не підтримав - зазначив, що на Київську міську раду рішення по цій справі вплинути не може. Питання відведення земельної ділянки, за його словами, розглядалося Адміністративним судом, процес пройшов усі інстанції, в тому числі розгляд у Верховному суді, і рішення Київської міської ради про виділення ділянки залишено чинним. Державна архітектурно-будівельна інспекція теж нібито не має відношення до видачі містобудівних умов і обмежень, тому немає сенсу залучати її до судового розгляду.

Також позивачі розширили підстави позову, де вказали нові факти і обставини. Щоб повідомити про зміни усіх учасників процесу, розгляд відклали на 17 жовтня.

На території забудови знаходиться історична будівля – дачний будинок старовинного козацького роду Мировичів початку ХХ століття. Як розповідає Людмила Мотовиловець, голова ініціативної групи по захисту від забудови на Львівській, 15, активісти через суд домоглися повернення пам’ятки до реєстру культурної спадщини, з якого він був виключений. Але тепер питання в тому, щоб це рішення виконати.

Виключали пам’ятку з реєстру тому, що вона нібито зношена на 81% та взагалі вже розібрана. Хоча згодом посилалися на фото, додане до облікової картки об’єкту, де видно, що будівля не аварійна і не зруйнована. Але чи досі, власне, на території є цей будинок і в якому він стані, активісти точно сказати не можуть. Ділянка обнесена високим парканом, і побачити згори, із сусідніх будинків, можна лише частину території.

Ту частину, де має бути старовинний будинок, затуляють дерева – місцевим лише чути, як їздить за парканом будівельна техніка. А на територію потрапити не так просто – забудовники посилаються на приналежність до Міноборони. Тому, напевно, не будемо радити активістам застосовувати дрони – не вистачало нам провокацій ще й на Святошині.

7 липня противники забудови пікетували Управління охорони культурної спадщини КМДА, а потім довго вели дискусію із керівництвом щодо ситуації по вулиці Львівській, 3, 15 та 18, де розташовані будинки, занесені до реєстру культурної спадщини. Якщо на Львівській 3 та 18 ще нічого не будують, то на Львівській, 15 вже завершують роботи в одному з будинків – загалом їх буде шість. До 1993 року на цій ділянці був військовий госпіталь, де лікували від туберкульозу.

Через тиждень після зустрічі та пікету на місце виїхав представник управління, разом із активістами вони намагалися оглянути територію на Львівській, 15. Але, як розповідає Людмила, їх не пустили далі двох метрів від входу – знов таки, сказали, що територія належить Міністерству оборони, і на ній не можна проводити жодні огляди чи дослідження.

Людмила Мотовиловець згадує рішення Господарського суду від 2012 року , де вказано, що на землях Міноборони не може бути приватної забудови. Це при тому, що забудовник – товариство з обмеженою відповідальністю, і для військових призначено частину квартир, а решту вже зараз широко рекламують в інтернеті для продажу. У рішенні Господарського суду згадується Указ Президента, яким встановлено граничну частку житла, яке може бути передано інвестору в рахунок погашення інвестицій, а саме до 50%.

У рекламних описах ЖК «Святобор» йдеться про 2600 квартир і не вказується, що якийсь відсоток з них продажу не підлягає, бо буде призначений для військових. Активістів хвилює питання: якщо землі досі належать Міноборони, то чому там приватна забудова, якщо вже не належать – чому не пускають на територію?

Історія тягнеться не перший рік, і окрім інформації про боротьбу активістів можна знайти у відкритих джерелах дещо і про інший, «темний» бік справи. Наприклад, про напади на будмайданчик невідомих озброєних людей у червні 2014 року. Нападники нібито зламали паркан, поранили охоронця, пошкодили будівельну техніку. Представники генпідрядника (ООО «Девенстрой») та забудовника (ТОВ «Інвест - Будресурс») говорили про те, що невідомі вимагали гроші та квартири за те, що не чіпатимуть будівництво.

Щодо «Інвест-Будресурсу», то, згідно з даними бази YouControl, його керівник Роман Хабін з грудня 2010 року є також підписантом компанії «Будспецсервіс», де 99,95% акцій належить компанії «ІЕГУС ВЕНЧЕРЗ ЛІМІТЕД», зареєстрованій на Кіпрі, а у кінцевих бенефіціарних власниках – бізнесмен Василь Хмельницький та його партнер Андрій Іванов.

Активісти тепер стурбовані тим, що суд по правилах забудови на Львівській, 15 перенесли аж на жовтень. Вони розуміють завантаженість суду, але бояться, що весь цей час будівництво триватиме і, враховуючи темпи, до осені можуть побудувати наступний будинок. Тому анонсують акцію протесту – проситимуть розглянути справу швидше. Кажуть, що відповідний досвід є: по одній із справ Апеляційний суд переніс розгляд на півроку, але після протестів справу розглянули через два тижні. Чи не вважатиметься це тиском – побачимо.

Мати претензій не має: На Рівненщині вчитель побив школяра (відео)

неділя, 19 січень 2025, 13:55

У селі Мульчиці (Рівненська область) у школі вчитель, імовірно, побив учня. Про це 18 січня повідомила пресслужба Рівненського обласного управління Національної поліції у Facebook, передають Патріоти України. Правоохоронці зазначили, що під час монітор...

Підробляли результати аналізів: У Дніпрі викрили групу лікарів ВЛК, яка діагностувала чоловікам ВІЛ для зняття з обліку

неділя, 19 січень 2025, 13:15

У Дніпрі викрили посадовців та медиків військово-лікарської комісії одного з районних територіальних центрів комплектування, а також працівників інших медичних установ міста, які підробляли чоловікам мобілізаційного віку результати аналізів на ВІЛ. Про...