Американські вчені створили універсальну вакцину, застосування якої рятує від усіх хвороб

Інноваційний підхід вчених можна застосувати до боротьби не тільки проти інфекційних захворювань, але і для створення вакцин, які допомагають організму розпізнавати і знищувати ракові пухлини.

Американські вчені створили універсальну вакцину. Фото: 1tulatv.ru.

Інженери з Массачусетського технологічного інституту створили новий тип вакцин, які легко можна розробити протягом тижня у відповідь на будь-які епідемії. Стаття опублікована в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Дослідники змогли отримати антигени до Ебола, свинячого грипу і токсоплазми, ефективність яких досягла 100 відсотків.

Вакцина складається з молекулярних ниток генетичного матеріалу, відомого як матрична (інформаційна) РНК. У них може міститися інформація про будь-який вірусний, бактеріальний або будь-який інший білок. РНК-нитки поміщають в вектор - молекулу, яка виконує функцію системи доставки в живі клітини. У них РНК проходить через процес трансляції, в результаті чого синтезуються білки, що активують імунну систему.

За словами вчених, їхній підхід можна застосувати до боротьби не тільки проти інфекційних захворювань, але і для створення вакцин, які допомагають організму розпізнавати і знищувати ракові пухлини.

Більшість традиційних вакцин включають в себе неактивні форми вірусів або інших патогенів. Подібні препарати розробляються протягом тривалого часу, а деякі з них несуть надто великий ризик для здоров'я. Інші вакцини складаються з білків, які синтезують мікроби, однак вони не завжди викликають сильну і стійку імунну реакцію. Щоб вирішити цю проблему, фахівці використовують ад'юванти - речовини, що підсилюють відповідь з боку захисних систем організму.

Вакцини можуть бути введені внутрішньом'язово, що робить їх простими у використанні. Як тільки наночастинки потрапляють в організм, вони стимулюють вироблення антитіл і Т-клітин. Дослідники випробували їх на мишах, які згодом виробили стійкість до вірусів Ебола і свинячого грипу, а також до токсоплазми.

За словами вчених, РНК-вакцини безпечніші за ДНК-вакцини, оскільки останні можуть інтегруватися в геном клітин і викликати мутації.

Вчені приголомшили висновком! Навіть невелика кількість алкоголю збільшує ризик пошкодження мозку

п’ятниця, 25 квітень 2025, 8:05

Нове дослідження, проведене вченими з Медичної школи Університету Сан-Паулу, додає тривожних фактів до дискусії про шкоду алкоголю, передають Патріоти України. Аналіз майже 1800 зразків мозку показав, що регулярне вживання восьми або більше порцій алко...

Україну завалили сиром з ЄС: Що відбувається і чому з ринку витісняють місцевих виробників

п’ятниця, 25 квітень 2025, 6:58

На українському ринку продовжується стрімке зростання імпорту сиру – деякі види цього продукту почали завозити на 30% активніше. З огляду на це до половини ринку сиру в Україні припадає на іноземну продукцію. Про це, як повідомили у Спілці молочних вир...