Бо залишився українцем: Окупанти звільнили директора Феодосійського музею старожитностей

Андрій Євсєєв був відомим прихильником і патріотом України, активно виступав проти проведення референдуму про незалежність Криму.

Феодосійський музей старожитностей. Фото: Крим.РеаліїДиректора Феодосійського музею старожитностей Андрія Євсєєва відправили у відставку зі своєї посади, на якій він пропрацював майже 13 років, повідомляють Патріоти України з посиланням на Крим.Реалії.

«Останні три місяці на посаді директора музею довелося працювати на тлі розгорнутого брудного цькування. Доноси в ВБЕЗ, упереджена перевірка контрольно-ревізійного сектора з висновками, що більше нагадують прокурорське обвинувачення, «чолобитні» на адресу міністра і президента, виття «тролів» у ЗМІ», – зазначив Євсєєв.

На початку січня 2016 року колектив музею опублікував відкритий лист до президента Росії Володимира Путіна, в якому просив «врятувати» їхню установу від «спроб рейдерського захоплення з боку адміністрації міста».У зверненні, зокрема, йшлося про кампанію, яку розгорнули проти директора музею Андрія Євсєєва з метою змістити його з цієї посади.

На думку частини громадськості міста, Андрій Євсєєв був відомим прихильником і патріотом України, активно виступав проти проведення референдуму про незалежність Криму, підтримуючи цілісність України, і саме ця обставина стала визначальною в його відставці. Сам Андрій Євсєєв публічних коментарів не дає.

Феодосійський музей старожитностей (краєзнавчий музей) – один з найстаріших музеїв Європи, найстаріший міський музей в Україні. Музей був відкритий у 1811 році.

Основу музейного зібрання склала колекція старожитностей феодосійського купця Джеварджі, придбана за 1000 рублів за рішенням міської думи. Деякі з перших експонатів – елліністичні мармурові леви, плита із зображенням грифона. Згодом зібрання музею поповнювалося знахідками з Керчі, Тамані, Судака та інших місць. З середини 19-го століття почали надходити матеріали археологічних розкопок, у тому числі експедицій, організованих хранителями музею.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією.7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію й анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій проти Москви. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

"Маю важливий проєкт": Український актор, який зіграв поета Стуса, розповів, чому виїхав за кордон під час війни

п’ятниця, 4 квітень 2025, 22:36

Актор Дмитро Ярошенко, який став відомий після ролі Василя Стуса в фільмі "Заборонений", пояснив, чому виїхав з України. У коментарі "Суспільне Культура" чоловік зазначив, що перетнув кордон через "важливий міжнародний проєкт", передають Патріоти Украї...

А що - так можна було?: Церква почала проводити бої рестлерів, щоб... залучити більше парафіян

п’ятниця, 4 квітень 2025, 21:59

Англіканська церква Святого Петра в місті Шиплі на півночі Англії приваблює нових парафіян за допомогою боїв рестлерів. Глядачі із захопленням стежать за тим, як б'ються бійці за перемогу, передають Патріоти України з посиланням на Associated Press. За...