Проти службових осіб Міністерства охорони здоров'я відкрили кримінальне провадження за нецільове використання бюджетних коштів в результаті проведення міжнародних закупівель ліків. Наразі цю справу вже закрили. Про це стало відомо Українській правді. Життя, зазначають Патріоти України.
У витязі з кримінального провадження, яке є у наявності у редакції, зазначається, що приводом є "самостійне виявлення прокурором кримінального правопорушення". Провадження відкрито за ч.2 ст. 210 Кримінального Кодексу України.
"Службові особи МОЗ України вчинили нецільове використання бюджетних коштів в особливо великих розмірах (понад 4 млрд грн), що призначались для закупівлі ліків, шляхом їх розміщення на банківських рахунках", – йдеться у фабулі витягу.
У витязі зазначається, що орган досудового розслідування – Національне антикорупційне бюро України.
"Українська правда. Життя" зателефонувала у прес-службу НАБУ, щоб дізнатися подробиці. Там пояснили, що це кримінальне провадження було ініційовано прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
"Вони мають право ініціювати такі провадження. Детективи НАБУ вивчили матеріали цього провадження. У ньому мова йшла про дані, які були опубліковані на сайті Gazeta.ua (наразі ця публікація вже видалена). Детективи вивчили, що одноосібно на закупівлі впливати ніхто не міг, бо є певні процедури, тому НАБУ справу вже закрило", – сказали у прес-службі.
Два роки тому Верховна Рада ухвалила закон про здійснення державних закупівель ліків через міжнародні організації.
Він зобов’язав Міністерство охорони здоров’я делегувати цим організаціям придбання низки препаратів.
З початку 2017 року голова комітету ВР з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець наполягає на тому, що "міжнародні організації поставляють препарати за завищеними цінами з неприпустимими термінами придатності". Зокрема, про це вона заявила у понеділок, 13 березня, на погоджувальній раді.
Богомолець попросила голову антикорупційного комітету Єгора Соболєва перевірити закон про міжнародні закупки препаратів на предмет корупційної складової.
У свою чергу у МОЗі запевняють, що "залучення міжнародників до закупівель дозволило зекономити бюджетні кошти шляхом придбання ліків без корупційних схем, а пацієнти отримали більше препаратів для лікування".
23 березня 2017 року Уляна Супрун на своїй сторінці у мережі Facebook написала, що провела робочу зустріч з генпрокурором Юрієм Луценком та його радником Богданом Витвицьким.
"Повідомляємо, що у слідства, про яке ми згадували у січні, немає претензій до Міністерства охорони здоров'я та міжнародних організацій, які займаються закупівлями ліків для України", – писала вона.
У Франції почався суд над 24-річним мешканцем міста Лібурн, який упродовж чотирьох років ловив їжаків і утримував їх у клітках, аби знімати контент для TikTok, передають Патріоти України. Як повідомляє France Bleu, чоловік використав для цього понад 25...
Навіть якщо суд визнає мобілізацію незаконною, це не означає, що людину автоматично звільнять з військової служби. Верховний Суд підтвердив, що порушення процедури призову саме по собі не є підставою для звільнення військовослужбовця, передають Патріот...