Російського барда Олександра Розенбаума звинуватили в тому, що він при написанні пісні "Вальс Бостон" використовував мелодію з пісні Мішеля Леграна I will wait for you. Про це повідомляє на своїй сторінці в Facebook російський журналіст Андрій Шипілов, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
У своєму блозі він наводить посилання на статтю у виданні viens.ru, де пояснює схожість двох композицій. На його думку, при незначній зміні розміру в пісні Розенбаума вийде вийде знаменита пісня Леграна з фільму "Шербурзькі парасольки".
"Так, це вона. Пісня з "Шербурзьких парасольок ", I Will Wait For You, Мішеля Леграна. У виконанні Армстронга вона теж не дуже впізнавана, але я взяв саме це виконання, тому що його темп той же самий, що і у "Вальсу Бостона". Більш класичний варіант можна послухати у Лайзи Міннеллі", - вважає автор.
Крім того, автор вважає, що Розенбаум ненавмисно використовував мелодію Леграна. "Швидше за все, як це буває часто-густо у творчих людей, десь там в підсвідомості крутилися фрагменти з Леграна, ось він взяв і побудував неусвідомлено з цих леграновскіх фрагментів свій вальс Бостон. Він же ж сам розповідав в інтерв'ю, що" сів і відразу написав Вальс Бостон, миттєво ", - наголошується в публікації.
Думки підписників розділилися. Частина з них погодилася з автором.
"Дуже схожа мелодія, просто виконана в різному ритмі, якщо її в ритмі вальсу виконати, то плагіат наявний...", "Так росіяни все життя все злизували або давали свої назви, починаючи від "лампочки Ілліча" до швейної машинки "Зінгер" , мабуть немає такої галузі, де б щось не скримзділи, кажуть, що Камаз сперла зовнішня розвідка, а ракети - це просто розробка Фау від фашистів. Ну, подумаєш, якусь пісеньку ... ", - вважають користувачі.
Але знайшлися і ті користувачі, який вважають, що це не плагіат.
"Ні, в даному випадку марний наїзд. Чистого плагіату немає, а вплив є, але це можливо і допустимо", "Не схоже зовсім. Є десь там на початку мотиви, але це абсолютно не карається", "Як музикознавець за освітою , можу з упевненістю заявити: плагіату тут немає. Якісь риси подібності присутні, але це нормально ", - вважають прихильники Розенбаума.
Також автор вважає, що він не перший зазначив схожість двох пісень. Але при кожному випадку згадки про це в ЗМІ Розенбаум надсилав своїх юристів, щоб врегулювати питання.
Як повідомляли Патріоти України , відомий піаніст-віртуоз Денис Мацуєв показав як Моцарт і Beatles викрали "Пліт" великого Лози.
Починаючи з 4 жовтня 2024 року, поліція Хмельницької області розслідує ймовірне декларування недостовірної інформації з боку чоловіка голови МСЕК Хмельниччини Володимира Крупи, передають Патріоти України. Поки Володимиру Крупі правоохоронці не оголошув...
У Великій Британії у п’ятницю, 22 листопада, чоловік зізнався, що здійснив підпал лондонської комерційної нерухомості, пов’язаної з Україною. Також він визнав, що отримав гроші від іноземної розвідки у справі, яку пов’язують з РФ. Про це повідомляє аге...