"Днипро" или "Днепр": Лінгвіст розповів, як правильно називати перейменоване місто

Російською мовою місто слід називати "Днепр", українською - Дніпро.

Дніпропетровськ  відтепер перейменовано в Дніпро. Фото: ru.yeed.me.

Згідно з діючими нормами правопису, місто Дніпропетровськ, що підпало під декомунізацію, слід називати Дніпром, а російською мовою - Днепром. Про це в коментарі "Обозревателю" сказав старший науковий співробітник відділу ономастики Інституту української мови НАН України Святослав Вербич, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

"Лінгвісти не підтверджують, що в російській мові назву міста слід передавати, як" Днипро ". Відповідно до чинного правопису, в передачі іншомовних слів, в т. ч. Слов'янських назв, ми керуємося не транскрипцією, коли передаємо фонетичне звучання, а транслітерацією, тобто передаємо буквами відповідну мову", - сказав він.

"Тому російським аналогом української назви "Дніпро" буде "Днепр", а не "Днипро". Так само як і російським аналогом українського "Київ" буде "Киев", а не "Кыив". Поки що норми про транскрипції не затверджені авторитетними комісіями", - пояснив фахівець.

За словами лінгвіста, жителів "Днепра" слід називати "днепровцами", а не "днепрянами".

"Українською мовою жителів Дніпра слід називати так: "дніпровець", "дніпровка", "дніпровці", а не "дніпряни". І так само російською: "днепровець", "днепровка", "днепровцы", - резюмував Вербич.

Як повідомлялося раніше в ЗМІ, Верховна Рада України підтримала перейменування міста Дніпропетровськ в Дніпро. У той же час, директор Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович виступив за те, щоб в російській мові використовувати варіант написання "Днипро".

Непереможний український боксер брутально нокаутував співвітчизника (відео)

неділя, 21 квітень 2024, 16:46

Українець Єгор Великовський (11−0, 7 КО) здобув свою одинадцяту перемогу на професійному рингу. У рамках вечора боксу в Мюнхені українець переміг співвітчизника Петра Лакоцького (3−5, 3 КО), передають Патріоти України. Зі старту бою Лакоцький показував...

Вимушений шлях Фенікса

неділя, 21 квітень 2024, 16:27

21 квітня 2019 року я написав, що Україна «зловила» феномен, який траплявся і у наших сусідів (нині членів ЄС і НАТО). Лідери і політичні сили, які домоглись фактичної незалежності або найбільше для неї зробили, проводили країну через вогонь і страждан...