Японські вчені планують пробурити Землю наскрізь і дійти до мантії (фото)

Дослідники сподіваються, що, вивчаючи мантію, вони зможуть розробити більш досконалу систему для прогнозування землетрусів.

Дослідники будуть використовувати бурове судно Chikyu. Фото: gizmodo.com.

Вчені з Японського агентства морських геологічних наук і технологій (JAMSTEC) оголосили на цьому тижні про плани вперше в історії дійти буром до кінця земної кори і досягти мантії. Дослідники говорять, що вони будуть використовувати бурове судно Chikyu для досягнення своєї мети, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Корабель здатний до буріння в три рази глибше, ніж установки, які раніше намагалися і не змогли пробурити земну кору. Дослідники планують поглибити свердло на 2,5 милі нижче поверхні океану і потім просвердлити 3,7 миль земної кори, щоб, нарешті, зібрати зразки мантії.

Дослідники планують почати попереднє дослідження для визначення місць буріння біля берегів Гавайських островів у вересні.

Вчений з JAMSTEC повідомив, що 2030 рік - остання дата початку буріння. Місця, поряд з Коста-Рікою і біля узбережжя Мексики також розглядаються в якості потенційних місць буріння. Дослідники сподіваються, що, вивчаючи мантію, вони зможуть розробити більш досконалу систему для прогнозування землетрусів.

Крім того, вони хочуть краще зрозуміти кордон між земною корою і мантією, а також отримати уявлення про історію нашої планети.

Історія людей, які намагаються дістатися до мантії Землі, налічує понад 50 років. За весь цей час, вченим ніколи не вдавалося пробурити кору наскрізь.

"Спочатку ламало серйозно": Фагот із ТНМК заразився коронавірусом і назвав свої симптоми

вівторок, 20 жовтень 2020, 14:58

Лідер гурту ТНМК ("Танок на майдані Конґо") Олег Михайлюта (Фагот) захворів на коронавірус. 46-річний виконавець повідомив на своїй сторінці в Facebook, що отримав позитивний результат ПЛР-тесту. За його словами, він очікував, що захворіє на COVID-19 п...

Археологи виявили скарби на Криті - можуть бути пов'язані з древнім ритуалом (фото)

вівторок, 20 жовтень 2020, 14:37

На острові Крит у північному передгір’ї гори Іда (Псилорит) під час розкопок Зомінтоса археологи виявили древній палац, якийсь колись заселяли нащадки династії правителів древнього міста Кносс. Про це повідомляє видання Еkathimerini, передають Патріот...