Магомета Саітова, одного з нападників на нардепа Мустафу Найєма, в листопаді 2017 року затримали за викрадення людини. Він вимагав у матері 20-річного хлопця викупити його за 5000 доларів. Задум хлопця не вдався - його відразу ж затримали поліцейські. Документи, що підтверджують даний факт, виявилися в розпорядженні інтернет-видання Інформатор, передають Патріоти України.
Подія трапилася ще 26 листопада (в одній з телеграм вказано 21 число, але це, швидше за все помилка - ред.) 2017 року. О 21:45 жінка звернулася по лінії «102» про те, що на її телефон передзвонили з номера сина і повідомили, що його викрали біля ТРЦ «Україна» (площа Перемоги, 1) в Києві. За його звільнення кіднеппери зажадали 5000 доларів.
За словами жінки, викрадення сталося в період часу з 19:00 до 21:30. Також вона сказала, що зловмисники, судячи по голосу, були, швидше за все, кавказцями, як і її син, утримуваний в позашляховику Toyota Sequoia.
Вже о 22:40 розслідуванням зайнялася Нацполіція Шевченківського району на чолі з відповідальним - заступником начальника кримінальної поліції Віталієм Стрижаком. На місце події виїхала перша слідчо-оперативна група відділу поліції Шевченківського району. Судячи з документів, відразу ж відбулося затримання викрадачів.
Зловмисниками виявилися три людини: один громадянин України, студент Нацуніверситету ім. Шевченка, і два - Російської Федерації (студенти КПІ і Університету Шевченка). Один з них - 21-річний Магомет-Саліх Арбуєвич Саітов, який через півроку стане одним з обвинувачених у нападі на народного депутата України Мустафу Найєма. Зараз він перебуває під домашнім арештом до 30 червня.
Вже 27 листопада подію кваліфікували за частиною 2 статті 146 Кримінального кодексу ( «Викрадення людини за попередньою змовою групи осіб») з поміткою «Розкриття раніше скоєного злочину»). Санкція статті - від трьох до п'яти років позбавлення волі.
Варто відзначити, що в реєстрі судових рішень немає жодних даних про цю справу, немає навіть звісток про запобіжний захід. Тобто, як завершилася справа, якщо завершилася взагалі - невідомо.
Тим часом самого Найєма забезпечили особистою охороною. Про це кілька днів тому заявив глава Національної поліції України Сергій Князєв: «В рамках кримінального судочинства громадянин Мустафа-Масі Найєм забезпечений фізичною охороною співробітниками поліції на той період, який ми вважатимемо за потрібне».
Виданню стало відомо, що стан Найєма, незважаючи на те, що пройшло вже півтора тижні, не стає краще. У політика постійна температура і болі. Через металеву шину, встановлену йому, зараз неможливо зробити МРТ: "У нього постійні головні болі, а визначити їх причину не можна", - розповіло джерело.
Міністерство оборони України створили новий механізм ротації, що може стати альтернативою демобілізації військових. Він передбачає кілька місяців відпочинку після 90 днів участі у бойових діях. Про це розповів в ефірі "Радіо Свобода" народний депутат в...
Шахраї почали використовувати фейкові посилання нібито на сторінку «Електронних петицій» задля викрадення персональних даних користувачів. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Міністерство внутрішніх страв України. Спершу українці отрим...