НАСА показало знімок одного з регіонів лабіринту Ночі на Марсі, зроблений 24 листопада 2015 року науковим інструментом HiRISE (High Resolution Imaging Science Experiment) орбітальної станції MRO (Mars Reconnaissance Orbiter). Про це пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
На знімку (синім кольором) показано вміст мінералу ярозіта в східній частині найбільшого лабіринту Марса, що представляє собою комплекс пересічних каньйонів довжиною до 1,2 тисячі кілометра. На Землі ярозит (мінерал з сульфату калію і заліза) виявлений в вулканічних районах.
На Червоній планеті він вперше виявлений на плато Меридіана. Наявні дані вказують на його широке поширення на Червоній планеті. Його наявність є свідченням вулканічної активності і підвищеної кислотності середовища, що мала місце в минулому на Марсі.
Орбітальний марсіанський апарат MRO був запущений до Марса в 2005 році, а в 2006-му досяг Червоної планети. У 2008-му його основна місія підійшла до кінця, але НАСА продовжило роботу зонда. Крім зйомки поверхні планети, апарат бере участь у передачі сигналів на Землю з марсоходів.
Нове масштабне дослідження шокує: занадто довгий сон може вкоротити життя. Лише дві години на добу вирішують долю вашого здоров’я - і навіть життя, передають Патріоти України. Понад 2 мільйони людей. 80 досліджень. Один висновок: сон — це не тільки про...
Супутникове зображення, зроблене NASA, зафіксувало вражаюче виверження вулкана Ключевського на Камчатці, де з кратера здіймалася гігантська річка диму довжиною понад 1600 кілометрів. На фото видно подвійні потоки лави, які нагадують "диявольські роги",...