Місія здійсненна: Зонд Cassini розкриє таємниці кілець Сатурна (фото)

Прольоти між кільцями стануть останньою місією зонда в системі планети.

Cassini повинен пролетіти між кільцями Сатурна і його атмосферою 22 рази. Фото: korrespondent.net.

Зонд Cassini готується до першого з 22 прольотів між кільцями Сатурна, які стануть його фінальною місією в системі планети, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Вперше зонд "пірне" під кільця Сатурна о 12.00 за Києвом, він буде рухатися зі швидкістю 110 кілометрів на годину. Через небезпеку зіткнення з частинками з каменю або льоду зонд буде використовувати свою велику антену як щит. При такій швидкості зіткнення навіть з крихітними частинками може виявитися абсолютно згубним для космічного апарату.

За прогнозами аналітиків, шанси на подібні зіткнення невеликі, але фахівці, які керують польотом, хочуть уникнути будь-яких можливих небезпек. Оскільки під час прольоту антена Cassini буде спрямована у бік від Землі, зв'язок з апаратом тимчасово буде втрачений. Центр управління польотом розраховує, що контакт з зондом буде відновлений через 20 годин.

Якщо операція завершиться успішно, Cassini зробить ще 21 проліт між кільцями Сатурна в найближчі п'ять місяців, після чого увійде в щільні шари атмосфери планети і згорить в них. Варто відзначити, що на борту апарата до того часу практично закінчаться запаси пального, тому він не зможе продовжити свою роботу.

Космічна станція Cassini-Huygens, вартість якої складає більше 3 мільярдів доларів, була запущена в космос в 1997 році для дослідження Сатурна і його супутника Титана. Cassini названа на честь італійського науковця Жана Доменіко Кассіні, який довів, що кільце Сатурна складається з двох частин, розділених темною смугою (розподіл Кассіні), а також передбачав, що кільця Сатурна складаються з часток різних розмірів.

Cassini-Huygens – одна з найбільш грандіозних космічних станцій, що були запущені в космос. Вона наповнена величезною кількістю інструментів і камер для точних вимірювань і високоякісних знімків в різних атмосферних умовах і спектрі кольору. Космічна станція складається з орбітальної станції Cassini (побудована NASA) і зонда Huygens (European Space Agency). Місія Cassini є спільним проектом NASA, ЄКА (Європейське космічне агентство) та Італійського космічного агентства.

В Україні деяким пенсіонерам щомісяця доплачуватимуть 2361 грн: Ось хто отримає виплати

четвер, 21 листопад 2024, 22:40

В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...

GAME OF CHICKEN / ГРА В БОЯГУЗА

четвер, 21 листопад 2024, 22:25

Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...