Сотня співробітників прокуратури та департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції провели у Києві гучну спецоперацію по затриманню учасників організованого злочинного угруповання поліцейських на столичному вокзалі. 25 січня правоохоронці провели 35 обшуків у підозрюваних колег, що працювали на станції Київ-Пасажирський та, як виявилося, "кришували" вокзальних кишенькових злодіїв, отримуючи за це чималу плату. Шістьом поліцейським та жінці-циганці оголосили підозру в крадіжках, а в затриманих виявили близько 300 тисяч гривень готівки. Більше того, з’ясувалося, що банду "перевертнів у погонах" очолював підполковник поліції, який раніше працював у черкаській міліції. Подробиці гучного затримання розповіла газеті Факти прес-секретар прокуратури Києва Надія Максимець, передають Патріоти України.
Про можливі неправомірні дії поліцейських Солом’янського райвідділу поліції Києва працівникам внутрішньої безпеки стало відомо ще влітку 2017 року. У ході розслідування було встановлено: організував злочинне угруповання 40-річний підполковник поліції, який курував роботу правоохоронців на вокзалі. До злочинної групи входили помічник чергового, начальник сектору та троє поліцейських-сержантів.
"Підполковник особисто контролював роботу злодіїв, вказуючи їм, в який час і де "працювати", як вести себе в разі затримання "чужими" поліцейськими або жертвами, коли і де ділити вкрадене з правоохоронцями... Він інструктував підлеглих, як контролювати злодіїв, сприяти їх діяльності і як "працювати" з потерпілими, щоб вони не подавали заяви про злочини", – розповіла прес-секретар ДВБ Олеся Орлова.
Спілкування з жертвами злодіїв, які зверталися до чергової частини вокзального відділу поліції, правоохоронці з ОЗУ намагалися взяти на себе. Заявникам вони популярно пояснювали: пошуки злочинців йтимуть довго. І якщо потерпілі подадуть офіційну заяву, їм доведеться постійно їздити в Київ на допити і впізнання. А викрадені гроші і речі повернути все одно не вийде. Іноді від потерпілих вдавалося "відкупитися", повертаючи їм нібито знайдені документи і порожні гаманці. Коли це не вдавалося, намагалися "закрити справи" за поданими заявами або просто їх "затягували", залишивши без розгляду. Наразі виявлено вже кілька таких заяв.
Серед встановлених в результаті розслідування фактів – крадіжка у пасажирки двох "Айфонів". Матеріали за заявою жінки були "списані в архів", а самі мобільники – передані організатору групи. Така ж доля чекала і інші заяви – про крадіжки 61 тис. грн, 166 тис. грн, 38 тис. грн і двох дорогих мобільних телефонів. Зараз слідство намагається встановити всіх співучасників банди і всіх постраждалих від неї.
Не виключено, що деякі учасники знешкодженого угруповання вже мали досвід роботи на столичному вокзалі. Принаймні всі затримані поліцейські раніше працювали в міліції і успішно пройшли переатестацію. Що ж стосується їх ватажка, то підполковник до переатестації працював у підрозділах кримінального блоку черкаської міліції. Після переатестації він переїхав до Києва. Цілком імовірно, що йдеться про колишнього начальника Соснівського райвідділу міліції міста Черкаси.
На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...
В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...