Її дознімуть найближчим часом. "Створюючи біографічний фільм "Стус", ми перш за все ставили собі за мету розкрити постать українського поета та дисидента. Популяризувати його ім'я серед тієї частини української громадськості, яка не надто активно цікавилася його фігурою і значенням в українській історії (свідоцтвами тотального незнання імені Стуса є вуличні опитування)", – ідеться в заяві.
Зазначають, що сцену суду видалили зі сценарію разом зі ще двома десятками сцен, зокрема, після розмови із сином поета Дмитром Стусом. На сторінці також опублікували фрагмент інтерв'ю з сином Стуса, в якому він говорив про роль Віктора Медведчука, адвоката його батька, у судовому процесі. "Те, що себе адвокат повів неадекватно, сумнівів немає, але в тих умовах себе вели неадекватно дуже багато людей. Якби це був тільки адвокат, це ні на що не вплинуло б", – сказав Дмитро Стус. Коли було записано інтерв'ю, не зазначено.
Знімальна група також заявила, що не хотіла робити пам'ять про Василя Стуса "інструментом політичних впливів і аргументів": "Крім того, розуміючи, що картина виходитиме у прокат в розпал передвиборчої кампанії, ми не хотіли робити пам'ять про велику людину інструментом політичних впливів і аргументів", – ідеться в заяві. Творці фільму визнали, що, видаляючи зі сценарію сцену про суд, "недостатньо відповідально підійшли до аналізу її значущості для суспільства". "Найближчим часом сцену буде дознято, про що ми повідомимо медіа окремим прес-релізом", – заявила знімальна група.
Археологи з Г’юстонського університету вперше успішно розкопали королівську гробницю в стародавньому місті Мая Караколь, розташованому в сучасних лісах Белізу. Гробниця, що належала Те Кааб Чаку — першому відомому правителю міста та засновнику королівс...
В Україні хочуть запровадити єдиний формат для індексації пенсійних виплат. Так, спеціальні пенсії більше не будуть прив'язані до зростання зарплат. Про це розповіла на YouTube-каналі "Що з економікою" міністерка соціальної політики Оксана Жолнович, пе...