Нація талантів: Як троє харківських фізиків створили хаб для експериментів зі звичайного гаражу (фото)

Зараз в хабі є конференційна і лекційна зони, де можна провести невеликий освітній захід на 15-20 людей та лаунж-зона, де можна сісти, відпочити, поспілкуватися.

Власний майданчик для творчості перетворився на успішний бізнес. Фото: Ukraїner.

Засновники «Гараж-хабу» в Харкові Роман Видро, Платон Пугачов та Іван Дмитрієв не планували робити майстерню для всіх охочих. Працюючи над дослідженням, студенти зрозуміли, що їх не влаштовує університетська лабораторія, а потрібний власний простір, де можна більше експериментувати та не бути обмеженими жодними рамками, передають Патріоти України.

За два роки майстерня збільшилась і до команди приєднався архітектор Дмитро Мельников. З приходом Дмитра засновники винайняли третій гараж. Згодом у гаражах почали займатися не тільки експериментами, а також брати невеликі комерційні замовлення.

З того часу у майбутньому хабі зявилися постійні відвідувачі, які приходили працювати на обладнанні майстерні. На здивування хлопців, хабом зацікавилися не лише фізики, але й люди без жодної технічної освіти. Хтось приходив зробити табуретку чи світильник для дому. Хтось — встановити гідроелектростанцію в бачок для унітаза, або просто відпочити від офісної роботи. Щоб не пояснювати новачкам правил роботи з обладнанням, засновники записали курс «Інтро ту гараж».

У лютому 2017 року, отримавши грант від «Українська ініціатива підвищення впевненості», хаб знайшов нове приміщення. Зараз простір відкритий для співтворчості, де кожен може виявити ініціативу.

Зараз «Гараж-хаб» — це простір із багатьма зонами, кожна з яких має свою функцію. Тут є адміністрація, де можна записатися, з’ясувати, коли яке обладнання вільне, отримати певні електронні компоненти чи інструмент для того, щоб робити свої інженерні або арт-проекти. Також у хабі є приміщення окремо для «тихої» та «шумної» роботи.

Також в хабі є конференційна і лекційна зони, де можна провести невеликий освітній захід на 15-20 людей та лаунж-зона, де можна сісти, відпочити, поспілкуватися. Зараз майстернею керують дев’ятеро людей. Серед них — професійний ретушер, програміст, перекладач-референт, психотерапевт, соціолог, радіофізик та люди без спеціальної освіти. Перелік резидентів вкрай різноманітний: студенти, психологи, музиканти, гіпнотерапевти. Головний критерій відбору охочих долучитися до хабу — поділяти його цінності.

«Гараж-хаб» працює за такими напрямками, як: резидентство, навчання, прототипування, технології. Резиденти можуть працювати з різними матеріалами, моделювати й паяти техніку та сплачують години роботи в хабі. Освітній напрям роботи в «Гараж-хабі» представлено менторством. Ментори допомагають людині, яка бажає щось зробити, стежать за правильним використанням інструментів. Також тут проводять воркшопи для компаній та організацій.

Окремий напрям роботи — це консультування архітекторів, дизайнерів щодо того, як облаштовувати майстерні, обслуговувати обладнання, втілювати проекти. А ще тут займаються прототипуванням — розробкою моделей проектів та продуктів широкого спектру.

Демобілізації не буде? Міноборони розробило новий механізм ротації на фронті

середа, 2 квітень 2025, 23:25

Міністерство оборони України створили новий механізм ротації, що може стати альтернативою демобілізації військових. Він передбачає кілька місяців відпочинку після 90 днів участі у бойових діях. Про це розповів в ефірі "Радіо Свобода" народний депутат в...

"Підпишіть електронну петицію": В МВС попередили, що шахраї вигадали нову схему

середа, 2 квітень 2025, 22:59

Шахраї почали використовувати фейкові посилання нібито на сторінку «Електронних петицій» задля викрадення персональних даних користувачів. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Міністерство внутрішніх страв України. Спершу українці отрим...