Поліція у Чернігові знайшла викрадені раніше бюсти Коцюбинського та Пушкіна (фото)

Пам’ятники знайшли складеними разом біля центрального парку, в самому центрі міста. Правоохоронці продовжують пошук крадіїв.

Знайдені бюсти. Фото:Facebook

У Чернігові знайдено викрадені в грудні 2017 року бюсти письменників Михайла Коцюбинського та Олександра Пушкіна. Про це повідомив у Facebook заступник мера Олександр Ломако, передають Патріоти України.

"Вкрадені пам'ятники М. Коцюбинському та О. Пушкіну знайдено. Про це заявив під час ранкової наради Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко. Поки йдуть слідчі дії, деталі він не став розголошувати", - пише Ломако.

За його словами, ці пам'ятники ніколи не охоронялися, ні радянською, ні царською владою, ні під час незалежності.

Пізніше віце-мер поширив на своїй сторінці допис з деталями знахідки:

"Пам’ятники знайшли складеними разом біля центрального парку, в самому центрі міста… Таке враження, що або підкинули, щоб знайшли, або це спеціально робиться, щоб штучно нагнітати у суспільстві ситуацію", - пише Сергій Шумило.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на поліцію Чернігівської області, схованку з бюстами письменників виявили минулої ночі, вони цілі.

За словами начальника міського відділу поліції Володимира Реберга, щодо викрадення бюсту Коцюбинського відкрито кримінальне провадження за статтями ККУ "Крадіжка" і "Наруга над могилою". Що ж стосується бюста Пушкіна, то розслідується просто справа за статтею "Крадіжка".

Поліція наразі не розголошує деталі, пов'язані з цими крадіжками, оскільки триває слідство і "зайвий шум навколо ситуації може тільки перешкодити".

Поліція продовжує пошук крадіїв.

А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...