​Повернуть або по-хорошому, або по-поганому: У Держкіно пояснили, чому автори фільму про Стуса не мали права прибирати сцени з Медведчуком

Сцени з Медведчуком займали одне з центральних місць в сценарії фільму, а не якимсь другорядним додатком. Коли творці шукала державного фінансування саме повнота сюжету була одним з факторів, через що чиновники дали добро.

Голова Державного агенства України з питань кіно Пилип Іллєнко вважає неприпустимими відсутність сцен про Віктора Медведчука в фільмі про українського письменника й дисидента Василя Стуса. Про це Іллєнко сказав у коментарі Громадському радіо, зазначають Патріоти України.

«Я важаю неприпустимим подібні зміни в фільмі, що стосується української історії, конкретної постаті. Мені здається, ці зміни невиправдані з художнього сенсу. Я читав сценарій, вони займають у ньому важливе місце», — сказав він. За словами Іллєнка, Держкіно вже розпочало перевірку фільму «Стус», на виробництво якого виділяло гроші. Чиновник звертає увагу на те, що автори фільму вирізали сцени з Медведчуком після того, як отримали державні гроші.

«У сценарії, який виграв конкурс і отримав державне фінансування, сцени з адвокатом Василя Стуса були присутні та займали значне місце за обсягом і змістом. Якщо ці сцени з фільму зникнуть, то постане питання, що такий фільм буде не відповідати тій концепції, яка отримала підтримку і державне фінансування. Ніякі зміни в сценарії автори і продюсери фільму з Держкіно не погоджували, і до Держкіно з цього приводу не зверталися», — наголосив пан Іллєнко.

Разом із тим високопосадовець запевняє, що Держкіно ніколи не втручається в процес створення фільму. Зазвичай вони заключають договір перед початком знімального процесу, а потім лише приймають готовий продукт. Під час зйомки всі рішення залишаються за творчою групою.

«Ми переглядаємо вже готовий продукт, коли закриваємо державний контракт. Цей фільм має відповідати тому сценарію, який заявлявся на початку. У випадку змін, продюсери та автори фільму погоджують їх із Держкіно. З нами ніхто нічого не погоджував», — сказав Іллєнко. Після перевірки фільму Держкіно має дійти висновку, чи порушили автори фільму умови договору.

За словами Іллєнка, наслідки для команди ґрунтуватимуться на тому, що зазначено в договорі, а також відповідно до законодавства.

Нагадаємо, під шквалом критики автори фільму вже заявили про доопрацювання стрічки згідно з початковим задумом, і як виявилось, контрактом з Держкіно. Судячи з обривків інформації сцени з Медведчуком зникли під тиском зацікавленої особи, котра має потужний юридичний, політичний та фінансовий вплив як в Україні, так і у Москві. І розцінювало весь цей проект ,як такий, котрий може нанести шкоду його іміджу, ще й у передвиборчий рік.

Причина поки що невідома: У Росії помер учасник гурту "Машина времени"

неділя, 16 червень 2019, 14:39

Сергій Остроумов був сесійним учасником "Машины Времени" і постійним барабанщиком в сайд-проект гурту "Оркестр креольського танго". Стало відомо про смерть сесійного барабанщика групи "Машина Времени" Сергія Остроумова. Про це повідомив лідер музичного...

Хіти тижня. Таємниці скреп: РосЗМІ розкопали несподівані факти про захоплення Ху*ла екзорцизмом

неділя, 16 червень 2019, 14:00

Володимир Путін досить часто зустрічається з екзорцистом Ілієм. Володимир Путін час від часу зустрічається з відомим старцем Ілієм (Ноздріним). Як пише російське видання "Проект", у свій час цей священик здійснював обряди екзорцизму - виганяв з людей б...