У цей день у 1907 році народився Роман Шухевич, визначний український військовий, політичний і громадський діяч. Про це нагадують Патріоти України за матеріалами видання День.
Один із провідників українського націоналізму. Генерал-хорунжий, головнокомандувач УПА, крайовий провідник ОУН (р) на західноокраїнних українських землях.
У 1929 році Роман Шухевич один із перших вступив до ОУН. Довгий час займав пост бойового референта Крайової Екзекутиви ОУН. У 1943 році Шухевич зайняв посаду Головного Командира УПА під псевдонімом Тарас Чупринка.
В травні 1943 року рішенням Проводу ОУН він став Головою Бюро Проводу ОУН. У липні 1944 року Великий Збір Української Головної Визвольної Ради обрав Романа Шухевича (під псевдонімом Лозовський) Головою Генерального Секретаріату УГВР.
Керував національно-визвольною боротьбою УПА, широкого підпілля ОУН та мільйонних мас українського народу проти німецько-гітлерівських та московсько-більшовицьких окупантів.
Загинув у бою із московськими загарбниками в Білогорщі біля Львова. Герой України (2007 рік).
Образ великого сина українського народу дуже вдало втілив Григорій Гладій у поетичній стрічці "Нескорений", 2008 рік.
Роман Шухевич, як і Степан Бандера, викликають у російських шовіністів (кожен з яких - лютий ворог України) істеричну ненависть. Вони бояться цих імен більше, ніж дідько боїться ладану, бо совість дідька набагато чистіша совісті (або того, що у них там всередині замість совісті) всіх ідеологів "московізації всього світу".
Ім'я цим ідеологам в сучасній Росії - легіон. Всі російські «патріотичні» видання і сайти переповнені безмежним наклепом проти Шухевича, який єдиний у всьому світі продовжував вести війну з монстром сталінського фашизму й тоталітаризму. Один на один.
І досить довго і успішно, враховуючи, що сили, зрозуміло, були не рівні. Не посоромимо ж ні слави, ні самого імені генерала Чупринки. І ніколи не забудемо ні його, ні його соратників і помічників. Слава Україні!
Через два роки після поранення, що змінило життя, Андрій Рублюк, 38-річний старший сержант українського розвідувального підрозділу, зно. Український розвідник не знає, як довго тривала його клінічна смерть після розриву вибухового пристрою. Усе, що пам...
В Івано-Франківській області чоловік створив Viber-групу, де повідомлялося про місця вручення повісток працівниками територіальних центрів комплектування. Внаслідок цього відбулося судове засідання, де йому призначили покарання. Про це йдеться у вироку...