Генетики зі Стенфордського університету з'ясували, що геном неандертальців містив шкідливі мутації, які зменшили репродуктивність гомінідів на 40 відсотків. Деякі групи людей успадкували ці гени, які продовжують чинити негативний вплив на популяцію сьогодні. Дослідження опубліковане в журналі Genetics, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Ранні дослідження ДНК, добутої з останків Homo neanderthalensis, показали, що євразійські гомініди були більш спорідненими один одному і менш генетично різноманітними, ніж сучасні люди. Протягом тисяч років чисельність неандертальців залишалася невеликою, і спаровування між родичами було звичайним явищем.
Близько 50-100 тисяч років тому на територію проживання неандертальців прийшли Homo sapiens, які змішувалися з місцевими гомінідами. Сьогодні люди, які живуть на північних територіях, несуть в собі невелику частину неандертальської ДНК (приблизно два відсотки), яка розміщена в певних місцях людського генома. Її збереження в Homo sapiens могло бути результатом природного відбору, який залишав нейтральні і позитивні мутації і вичищав геном від шкідливих. Однак у самих неандертальців через нечисленність їх популяції велику роль грав не природний відбір, а випадкові події, що призводили до збереження слабких шкідливих мутацій.
Дослідники використовували комп'ютерні програми для моделювання накопичень мутацій в процесі еволюції неандертальців і оцінили їх кількість, успадковану людьми. Згідно з результатами аналізу, сукупний ефект від слабких шкідливих змін в ДНК призводив до втрати репродуктивності Homo neanderthalensis на 40 відсотків.
Хоча більшість шкідливих мутацій було втрачено в процесі природного відбору, невелика частина, ймовірно, збереглася у сучасних Homo sapiens. За оцінками генетиків, люди неафриканського походження на один відсоток менше репродуктивні через неандертальсу спадковість.
Вчені вважають, що їх робота допомагає розробити заходи з порятунку нечисленних груп населення, які вироджуються і в яких гостро стоять проблеми інбридингу (близькоспорідненого схрещування), низької генетичної різноманітності і накопичення шкідливих мутацій. Одним із способів їх вирішення може бути схрещування з іншими групами населення.
З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...
Українці, які отримують субсидію на оплату послуг ЖКГ, також можуть оформити допомогу на придбання твердого палива, зокрема, дров. Однак лише за певних умов – наприклад, якщо для обігріву житла використовується саме таке паливо. Тобто, за відсутності ц...