Вода покриває близько 70% поверхні Землі. Але британські та американські вчені виявили в глибоких надрах Землі законсервований водний океан. Дослідження опубліковане в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Великі обсяги води знаходяться на глибині 400-600 кілометрів від поверхні планети і законсервовані в гідратованих мінералах, зокрема в бруситах.
Дослідження вчених дозволило показати, що цей мінерал, який включає в себе воду, при високому тиску є термодинамічно стійким. До своїх висновків геофізики прийшли, провівши безліч комп'ютерних квантовомеханічних розрахунків, що дозволяють зрозуміти властивості брусита при високому тиску.
Вчені відзначають, що наявність води в глибоких надрах Землі грає важливу роль в геологічній активності планети і кліматичних змінах. Надалі вчені планують провести точну оцінку кількості пов'язаної з гідратованими мінералами води всередині планети.
Сонячні електростанції є одними з найпопулярніших джерел відновлювальної енергії. Проте все частіше недоліком СЕС називають те, що для їхнього будівництва потрібно чимало територій. Саме тому вчені з Національної лабораторії відновлюваної енергії США п...
В Україні замість МСЕКу запрацювала нова система оцінювання функціонування особи. Як вона працюватиме? Нова система оцінювання функціонування особи від 1 січня замінила МСЕКи. Уже створено понад півтори тисячі експертних команд. І це має вирішити пробл...