Астрофізики з Європейської південної обсерваторії вперше спостерігали снігову лінію на орбіті навколо молодої зірки. Область, де вода, що знаходиться в пароподібному стані, переходить в лід, віддалена від рідного світила на рекордну відстань в 40 астрономічних одиниць. Стаття вчених з результатами дослідження опублікована в журналі Nature, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Молоді зірки часто оточені щільними обертовими хмарами газу і пилу, відомими як протопланетні диски, з яких згодом народжуються планети. Тепло, що виходить від зірки сонячного типу, сприяє тому, що вся вода в межах трьох астрономічних одиниць або 450 мільйонів кілометрів знаходиться в газоподібному стані. На більшій відстані низький тиск змушує пар перетворюватися в лід. Ця область переходу називається сніговою лінією.
Однак у зірки V883 Оріона снігова лінія розташована набагато далі - в 40 астрономічних одиницях (шість мільярдів кілометрів), що можна порівняти з радіусом орбіти Плутона. Це сталося через те, що V883 Оріона збільшила свою яскравість через зіткнення великої кількості матеріалу протопланетного диска з поверхнею зірки. Це дозволило астрономам c допомогою Атакамської великої антенної решітки (ALMA) виявити снігову лінію під час пошуків ознак фрагментації диска, яка призводить до появи планет.
Присутність водяного льоду регулює ефективність коагуляції порошинок - початкового етапу формування великих космічних тіл. У зоні, де сніг випаровується, утворюються невеликі кам'яні планети. За межами лінії лід сприяє швидкому утворенню «сніжок», які, в кінцевому підсумку, перетворюються в газових гігантів на зразок Юпітера. Вчені вважають, що такі спалахи, як той, що стався з V883 Оріона, є звичайним явищем в еволюції більшості планетарних систем.
У липні 2023 року житель Харкова, за даними слідства, придбав ручну осколкову гранату й в той же день, під час конфлікту зі знайомим, кинув боєприпас в його бік. Чоловік, який проходив повз, зазнав тяжких тілесних ушкоджень. Про це йдеться у вироку Киї...
Популяція здичавілих собак, що живе на території Чорнобильскої зони відчуження, генетично відрізняється від своїх родичів за її межами. Про це свідчать результати нового дослідження, про яке пише науковий вісник IFL Science, передають Патріоти України....