"Я вмію відрізняти реального Бандеру від міфу про нього", - історик Грицак

Міф про Бандеру – це міф про супротив України ворогу. Таку думку висловив відомий історик Ярослав Грицак, передають Патріоти України.

За словами Грицака, українцям доведеться переоцінити значення Степана Бандери у процесі зближення з Європою, так як це неминучий процес. «Я історик, я встиг зустріти багатьох людей, які знали Бандеру. І з їхніх оповідей знаю, що таке реальний Бандера, а що таке міф про Бандеру. Але як громадянин я не буду чіпати цього міфу, тим більше у часи війни. Тому що сучасний міф про Бандеру не токсичний. Міф про Бандеру – це міф про супротив України ворогу», – пояснює науковець.

Ярослав Грицак також порівнює два міфи: про Романа Шухевича та Степана Бандеру. На його думку, міф про Шухевича значно більше відповідає реальності, аніж міф про Бандеру. «Дуже раджу Вам прочитати спогади зв’язкової між Шухевичем і Бандерою – Ірени Козак (Бистрої) «Зродились ми великої години…»: Спогади», – наголошує історик.

Грицак пояснює, що одна з головних різниць між ними обома є та, що половину свого життя Бандера провів поза Україною, і з цієї половини він багато часу провів в ув’язненні, про що мало хто знає. Тому, за словами науковця, Бандера мало собі реально уявляв, що відбувалося на той час в Україні.

Джерело: Главком
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"На моїх очах поклали 200 необстріляних мужиків": Російський окупант скаржиться на стрімке знищення його полку під час штурму позицій ЗСУ на півдні України

вівторок, 28 травень 2024, 8:05

Після штурму особовий склад окупаційного підрозділу нараховує трохи більше 200 бійців. Росіяни поскаржилися, що їх знову використають, як відволікаючий маневр, і знову будуть втрати. . На одній з ділянок фронту в Україні під час штурму армія РФ втрати...

Російський наступ триває. Протягом доби ворогу вдалося просунутися на Донеччині - Deep State

вівторок, 28 травень 2024, 7:15

Російські війська рухаються вперед біля Вільшани, Уманського та Нетайлового на Донеччині. Про це у ніч проти вівторка, 28 травня, інформує аналітичний канал Deep State. . Інформаційно-картографічний ресурс також Deep State в доповнення текстового пові...