На значну частину своїх рухів ми абсолютно не звертаємо уваги. А варто було б, адже необачні дії можуть мати серйозні наслідки. Однією з таких звичок є колупання у носі. Низка людей навіть не помічає цього, а іншим це здається надзвичайно огидним.
Під час дослідження 2022 року науковці з Університету Гріффіта в Австралії таки знайшли незначні "точки дотику" між звичкою та захворюванням.
Річ у тім, що деякі бактерії мають шанси проникнути у мозок через найменші пошкодження внутрішніх стінок носоглотки. Для цього взяли Chlamydia pneumoniae, яку часто знаходять у мозку людей з деменцією, та провели аналіз на мишах.
Виявилось, що бактерії часто рухаються вгору по нюховому нерву. А якщо назальний епітелій ще й був не повністю здоровий, то загострювались інфекції нервів.
Як наслідок, у мозку гризунів відшукали більше, ніж очікувалось, бета-амілоїдного білка, який часто зустрічається у серйозних дозах у людей з хворобою Альцгеймера.
Ми першими показали, що Chlamydia pneumoniae може потрапити прямо з носа в мозок, де вона може викликати патології, схожі на хворобу Альцгеймера. Ми бачили, як це сталося на моделі миші, і це може бути важливим для людей,
– заявив нейробіолог Джеймс Сент-Джон.
Зацікавила вчених ще й швидкість поширення бактерії. У центральну нервову систему мишей вона проникла за період від 24 до 72 годин.
Україні потрібна міжурядова угода, яка визначить засади співробітництва із США та передбачатиме питання захисту чи гарантій безпеки. Про це українська дипломатка, членкиня координаційної ради Ukraine Facility Platform Лана Зеркаль розповіла Наталії Мос...
"Як росіяни і китайці штовхають Трампа до економічного самогубства? Всі почули, як російський посланець до Трампа розповів Трампу, що проти нього готують кольорову революцію? І Трамп почув. Певно. І це основне", - пише інвестиційний банкір Сергій Фурса...