На значну частину своїх рухів ми абсолютно не звертаємо уваги. А варто було б, адже необачні дії можуть мати серйозні наслідки. Однією з таких звичок є колупання у носі. Низка людей навіть не помічає цього, а іншим це здається надзвичайно огидним.
Під час дослідження 2022 року науковці з Університету Гріффіта в Австралії таки знайшли незначні "точки дотику" між звичкою та захворюванням.
Річ у тім, що деякі бактерії мають шанси проникнути у мозок через найменші пошкодження внутрішніх стінок носоглотки. Для цього взяли Chlamydia pneumoniae, яку часто знаходять у мозку людей з деменцією, та провели аналіз на мишах.
Виявилось, що бактерії часто рухаються вгору по нюховому нерву. А якщо назальний епітелій ще й був не повністю здоровий, то загострювались інфекції нервів.
Як наслідок, у мозку гризунів відшукали більше, ніж очікувалось, бета-амілоїдного білка, який часто зустрічається у серйозних дозах у людей з хворобою Альцгеймера.
Ми першими показали, що Chlamydia pneumoniae може потрапити прямо з носа в мозок, де вона може викликати патології, схожі на хворобу Альцгеймера. Ми бачили, як це сталося на моделі миші, і це може бути важливим для людей,
– заявив нейробіолог Джеймс Сент-Джон.
Зацікавила вчених ще й швидкість поширення бактерії. У центральну нервову систему мишей вона проникла за період від 24 до 72 годин.
"Президент Зеленський заявив, що проросійський олігарх Новинський погрожував йому та його родині. Причому, підозру у державній зраді йому оголосили ще минулоріч, але продукти його ТМ "Верес" досі на полицях усіх крамниць, та й екстрадувати прислужника ...
Президент України Володимир Зеленський 15 травня відвідає Туреччину, де планує зустрітись з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. Окрім українського президента, до Туреччини, де може відбутись зустріч з російською делегацією, приїде ще декіл...