"Попри надії і Путіна, і Росії в цілому на попереднього президента США — Дональда Трампа, який, можливо, був і залишається у залежності від Кремля (думаю, що історія нам про це ще розкаже), — американська державна машина не дозволила йому наробити хибних кроків. Саме тому американська система, реагуючи на те, що вона бачила з боку Росії, не могла не посилювати тиск, згодом перейти до стримування, а потім змушувати Трампа робити речі, які говорять про те, що Росію стали розглядати не лише як супротивника, але і як ворога", - пише український дипломат Володимир Огризко у своєму блозі, передають Патріоти України, та продовжує:
"Очевидно, що тон вже задано. Якби новому президенту Джо Байдену забажалося розвернути політику Америки в інший бік, йому б це навряд чи вдалося. Але насправді він реагує на те, що відбувається в Росії значно об'єктивніше та однозначніше, а тому думаю, що цей курс на стримування Росії в усіх сферах буде продовжуватися. І причиною цьому є не злі наміри Байдена, а те, що РФ, на превеликий жаль, жодних висновків щодо своєї політики не зробила.
Тому перша розмова президентів США та РФ була символічною. Вона показала можливості і перспективи цих відносин. З одного боку — адекватний хід Байдена на продовження останнього договору між Росією і США у сфері роззброєння на 5 років, а з іншого — Байден у жорсткій манері чітко розказав Путіну, де, на думку американців, Росія або підійшла до червоних ліній, або перейшла їх. Це була жорстка попереджувальна розмова. І те, що Дмитро Пєсков говорив про розбіжності, різне розуміння того, що відбувається в Україні, є свідченням протилежності позицій. І не тільки по Україні.
Онлайн-виступ Путіна на Всесвітньому економічному форумі в Давосі є певною відповіддю на позиції США та Європи. Згадаймо, що вперше за багато років і в ЄС, і в НАТО назвали Росію не просто супротивником, а ворогом. А це вже серйозні зсуви не лише у свідомості, але і в діях. Те, що Путін почав говорити у цій промові, повертає нас до відомої мюнхенської промови, де він, тоді ще, можливо, попереджувально, погрожував Заходу всіма можливими бідами. На той момент, на жаль, Захід позадкував, вирішив, що дружба з Росією дорожча, ніж суверенітет Грузії над її територіями. Але події, що відбулися після цього, засвідчили, що Путін зрозумів це як слабкість Заходу і пішов ва-банк.
Нова промова Путіна у Давосі на Заході вже сприймається абсолютно по-іншому. Ніхто рачкувати не буде, а Путіну покажуть його можливості й ліміти. Те, що сьогодні у Чорне море увійшов другий американський військовий корабель, можна теж вважати опосередкованою, але відповіддю на такі речі. Бо американці і натівці зрозуміли, що ліберальні погляди і дії — не збільшують безпеку, а загрожують їй. Тому шантаж, який є однією з характерних рис російської зовнішньої політики, цього разу не пройде.
І українській владі нарешті треба взятися за голову і зрозуміти, що чим швидше ми проведемо необхідні внутрішні реформи (судову, антикорупційну, реформу СБУ), тим швидше ми наблизимося не лише до ПДЧ, а і до повномасштабного членства у НАТО. Чим довше ми будемо гратися в ігри наших олігархів, тим довше будемо лишатися у сірій зоні небезпеки, і тим гірше буде для України. Тому не треба бути академіком, щоб зрозуміти: для нас складається унікальний шанс прориву до західних союзів. Але це залежить виключно від нас, і від того, наскільки наша влада буде адекватною і не підіграватиме вільно чи невільно московським інтересам".
Український журналіст Денис Казанський дав різку відповідь зрадникам стосовно російського удару по Сумах. Про це Казанський написав у своєму Телеграм-каналі, передають Патріоти України. "У в**лядків усе стабільно. Вони навіть не заперечують, що по Сума...
13 квітня за новим стилем (26 квітня за старим) вшановують пам'ять священномученика Артемона Лаодикійського та мучениці Фомаїди Єгипетської. За юліанським календарем сьогодні вшановують преподобного Іпатія Чудотворця, нагадують Патріоти України. ***. С...