"Загалом вперте небажання з 2008 року змінити свої формулювання щодо членства України у НАТО (ну це легендарне, що "Україна може самостійно обирати для себе членство"), я можу зрозуміти. Прийняти - ні, зрозуміти - так", - пише політолог Петро Олещук на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"Більше того, я підозрюю, що після "блискучого відступу" з Афганістану у Росії може з'явитися велика спокуса випробувати саме НАТО на міцність.
Зараз усі дуже несерйозно ставляться до навали мігрантів на білорусько-європейському кордоні. Мовляв, це "психований Лукашенко" мститься Литві та Польщі за підтримку опозиції, однак все може бути не так просто. Як на мене, якщо Росія справді надумає випробувати НАТО на міцність, то найбільш логічно це робити саме на литовському напрямку, і саме у форматі гібридної агресії.
Чому на литовському? Бо тут посередником виступатиме і без того одіозний режим Лукашенка, на якій і можна буде все списати, якщо все піде не за планом. Тобто весь цей "цирк" з мігрантами на кордоні Литви може бути тестуванням слабких місць.
Звісно, це все не обов'язково означає якусь неминучу катастрофу. Думаю, усі в світі уже вивчили український досвід, а він показує, що гібридна агресія найкраще працює проти корумпованих та неефективних державних організмів.
Росія змогла залізти в Україну та закріпитися тут лише тому, що майже повністю контролювала правоохоронні органи та інші державні структури окупованих територій, які спершу здали адміністративні приміщення, а потім росіяни, спираючись на ці плацдарми, взяли під контроль кордон і забезпечили регулярний доступ російських військ. Це ключовий момент. Якщо Росія бере під контроль кордон - агресію спинити стає майже неможливо.
Не сумніваюсь, що за каденції Байдена Росія спробує щось таке десь у Литві. Що росіяни потенційно втрачають? Особливо, якщо все буде замикатися на Лукашенку? Ну якісь санкції, але санкціями більше - санкціями менше. Що з того? Зате якщо вдасться показати неспроможність НАТО реагувати на виклики на власній території - це вже буде серйозно та цікаво. Це якраз та гра, яка явно потребує зусиль.
Знову ж таки треба розуміти, що вся міць НАТО тримається на ідеї, що агресія проти будь-якого члена негайно означатиме військову відповідь з боку усіх інших. Інакше НАТО просто втратить сенс.
Але як бути, якщо агресія буде здійснюватися у форматі "їхтамнєтов"? Якоїсь чіткої відповіді ніхто не знає. Лише практика покаже, що буде і як. Тому, зрештою, все буде залежати від самих східних країн НАТО. Зможуть локалізувати загрозу швидко і не дати закріпитися власними зусиллями - думаю, відіб'ють бажання Росії лізти у майбутньому. Але якщо дадуть слабину… Тоді ми всі побачимо, як будуть діяти лідери НАТО. Але думаю, що самі вони не дуже хочуть колись опинитися у ситуації подібного вибору".
Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...