Яким буде курс долара до гривні наприкінці місяця. Банкір дав прогноз та пояснив, від чого все залежить

Наступного тижня ситуація на валютному ринку України ситуація залишатиметься стабільною, попри щоденну мінливість. Економічна складова формування валютних курсів залишається вельми оптимістичною. Про це заявив Тарас Лєсовий, начальник департаменту казначейства Глобус Банку.

Як зазначив банкір, минулого тижня сталося декілька важливих подій, які поки що непрямо, але позначаться на валютному ринку у найближчій перспективі.

Зокрема, це анонс чергового червневого пакету макрофіну від Єврокомісії та МВФ на суму понад близько 4,2 млрд доларів, які можуть бути спрямовані на покриття видатків бюджету, а відтак врівноважити дохідну та видаткові частини.

Крім того, це рішення Великої сімки про надання Україні потужного кредиту на 50 млрд доларів, що сплачуватиметься коштом заморожених російських активів.

На його думку, чергове зниження облікової ставки НБУ до 13% свідчить про те, що обвалу гривні найближчим часом не станеться. Крім того, вочевидь девальваційні процеси значно загальмували: очікується, що порівняно з травнем, вони будуть майже нульовими.

"Загалом триває дія режиму "керованої гнучкості", що фактично унеможливлює з’яву неконтрольованих процесів на валютному ринку", - сказав Лєсовий.

Банкір нагадав, що на валютному ринку діє система валютних змін, яка за деяким винятком, є цілком прогнозованою, і в рамках цієї системи щотижневі зміни є малопомітними: наприклад, після тренду на зростання курсів завжди настає зворотний процес, але будь-які курсові зміни завжди є м’якими.

"Попри інфляційний тиск через зростання тарифів на електроенергію та очікуване збільшення акцизів на пальне, ринок перебуває в більш-менш прогнозованому стані. У другому півріччі інфляція прискориться до 5-6% до кінця року, однак цей показник не перевершує прогнози та очікування: очікується, що до кінця року інфляція складе до 8,2%. Але схоже, що головні інфляційні зміни будуть помітні вже у липні", - додав він.

Прогноз курсу

Лєсовий вважає, що з 24 до 30 червня основні показники валютного ринку будуть такими:

  • Коридори допустимих валютних змін на міжбанку та готівковому ринку 40-41 грн /долар та 43-45 грн/євро та 40-41,2 грн/долар та 43-46 грн/євро відповідно.
  • Залежно від валюти середня різниця між курсами міжбанку і готівкового ринку складе 0,3-0,5 грн.
  • Середні тижневі курсові відхилення будуть в межах 2% від стартового курсу тижня.

Нагадаємо, курс долара знижувався протягом останнього тижня після того, як він оновив історичний максимум 14 червня - 40,69 грн/долар.

Кажуть, що щодня на війну потрібно 5,6 млрд грн: У Мінфіні закликали підвищити податки для всіх українців

середа, 24 липень 2024, 6:44

Україна щодня витрачає на захист від російської військової агресії в середньому по 5,6 млрд грн. Ці кошти надходять виключно із внутрішніх джерел фінансування держбюджету, зокрема податків та зборів. У цих умовах підвищення податків для всіх українців ...

Розблокування зброї від ЄС за пальне, котрим Путін оплачує послуги Орбана: Угорщина виставила Україні ультиматум через зупинку транзиту російської нафти

вівторок, 23 липень 2024, 23:25

Угорщина блокуватиме програму фінансування військової допомоги Україні на 6,5 мільярдів євро в рамках Європейського фонду миру. Це відбуватиметься доти, доки Україна не поновить поставки російської нафти в Угорщину, заявив угорський міністр закордонних...