Нещодавно Верховна Рада затвердила закон, згідно з яким, зокрема, під час дії воєнного стану заборонено примусове стягнення боргів за комуналку, однак за послуги ЖКГ все одно треба платити, передають Патріоти України.
Борги можуть списати лише тим українцям, чиє житло було зруйноване внаслідок бойових дій, але після того, як запрацює реєстр знищеного та пошкодженого житла, пише biz.today.ua.
У нього вноситимуть інформацію про нерухомість, яка або зруйнована вщент, або пошкоджена так, що непридатна для проживання. Поки реєстр не працює, людям, які втратили житло, продовжують нараховувати плату за комуналку. Її начисляють не за показаннями лічильників, а за нормативами споживання. Аналогічно нараховують плату за комуналку біженцям, які були змушені покинути свої домівки і зараз там не проживають.
У Мінсоцполітики заявляли, що після війни всі платежі перерахують відповідно до показань лічильників у будинках, що збереглися. А з тих, хто втратив житло, спишуть нараховані суми.
Одеський окружний адміністративний суд задовольнив позов судді Верховного суду у відставці Галини Канигіної та підвищив їй пенсію до 365 177 грн (з перерахунком у бік збільшення). Раніше Пенсійний фонд, проти якого і подавала позов Канигіна, зменшив її...
У 2025 році Верховна Рада планує ухвалити законопроєкт про накопичувальну пенсію ("другу пенсію"), яка стане доповненням до солідарної системи. Протягом трьох перехідних років внески зберігатимуться у державному фонді, а розмір виплат залежатиме від на...