Організм людини дуже скидається на комп’ютер. Слідкуйте за його показаннями дуже уважно, передають Патріоти України,
Наприклад, раніше не було ніколи пристрасті до тієї чи іншої страви, а раптом захотілося до неможливості. Не випадково. Це внутрішній комп’ютер шле вам повідомлення: в організмі не вистачає певних мікроелементів. Час вживати заходів.
Якщо ви ніколи не любили солодке, а раптово потягло на шоколад, сам собі став діагноз: дефіцит магнію. Те саме відбувається, якщо захотілося чогось кисленького. Взагалі, прислухайтеся частіше до свого організму. Тягнетеся до чогось пожирніше, захлинаючись п’єте газовані напої – погано з кальцієм. Досягнете балансу – відразу розхочеться. Їли нестримно хліб, а потім «зав’язали» – раніше не вистачало азоту, а тепер – усе в порядку.
Раніше з тугою дивилися на їжу та відчували до неї повну байдужість (дефіцит марганцю та вітамінів В1, В3), а тепер готові проковтнути слона (погано з кремнієм та тирозином) – усьому є своє пояснення.
І все-таки краще не чекати сигналів від організму, а спробувати самим збалансувати власне харчування, з огляду на те, що і в якому продукті міститься. І ось що при цьому слід запам’ятати.
Магній – це шоколад, горіхи та фрукти.
Фосфор – це риба, яловичина, печінка та горіхи.
Кальцій – це сир, капуста та гірчиця.
Сірка – це яєчні жовтки, журавлина, часник, хрін.
Залізо – це м’ясо, риба, черешня, зелень, морські водорості, дуже доречним буде кухоль какао на день.
Цинк – це м’ясо та морепродукти.
Вітамін В1 – це горіхи, боби та печінка.
Вітамін В3 – це боби, м’ясо та риба палтус.
Барахлить серце – мало калію – їжте фрукти та овочі.
Лущиться шкіра – проблеми з йодом – їжте морепродукти, цибулю та моркву.
Жовтіють зуби – це винна не тільки пристрасть до куріння, а й дефіцит деяких мікроелементів – їжте квасолю, рибу та банани.
арахісу (арахісового масла) – нестача вітамінів групи В (міститься в горіхах, бобах, м’ясі та рибі).
бананів – нестача калію або п’єте багато кави, звідси нестача калію (міститься в томатах, білій квасолі та інжирі).
дині – брак калію, кальцію, фосфору, магнію, а також вітамінів А та С.
кураги – нестача вітаміну А.
маслин та оливок — нестача солей натрію.
молока та кисломолочних продуктів – брак кальцію або незамінних амінокислот – триптофану, лізину та лейцину.
морозива – брак кальцію (особливу любов до нього відчувають люди з порушеним обміном вуглеводів).
морепродуктів – дефіцит йоду (використовуйте йодовану сіль).
оселедця – нестача правильних жирів.
насіння соняшника – нестача у вітамінах-антиоксидантах (особливо часто виникає у курців).
вершкового масла – нестача вітаміну Д.
сиру — нестача кальцію та фосфору (містяться у сирі, молоці та броколі).
хліба — бракує азоту (міститься у м’ясі, рибі та горіхах).
шоколаду – нестача магнію (міститься в несмажених горіхах та насінні, фруктах, стручкових та бобових).
солодкого – брак глюкози (міститься у фруктах, ягодах, меді та солодких овочах).
солоного – брак хлоридів (міститься в некип’яченому козячому молоці, рибі, нерафінованій морській солі).
кисленького – нестача вітаміну С (міститься в шипшині, лимонах, ківі, журавлині, брюссельській капусті, смородині та полуниці).
копченостей — брак холестерину (міститься в червоній рибі, оливках, авокадо, горіхах).
жирної їжі – нестача кальцію (міститься в броколі, стручкових та бобових, сирі, кунжуті).
підгорілої їжі – нестача вуглецю (міститься у свіжих фруктах).
холодних напоїв – брак марганцю (міститься в волоських горіхах, мигдалі, горіхах-пеканах, лохини).
газованих напоїв — нестача кальцію (міститься в брокколі, стручкових та бобових, сирі, кунжуті).
увечері випити чаю з солодким – вдень не добрали правильних вуглеводів (міститься в м’ясі, рибі, бобових та горіхах).
рідкої їжі – нестача води (пити 8-10 склянок води на день, з додаванням соку лимона чи лайма).
твердої їжі – нестача води (організм настільки обезводжений, що втратив здатність відчувати спрагу. Пити 8-10 склянок води щодня).
жор напередодні критичних днів – нестача цинку (міститься в червоному м’ясі (особливо м’ясі внутрішніх органів), морепродуктах, листових овочах, коренеплодах).
загальний непереможний жор – нестача кремнію, амінокислот триптофану і тирозину (містяться в горіхах, насінні, сирі, печінці, ягнятині, родзинках, шпинаті, зелених та червоних овочах та фруктах).
апетит пропав начисто – брак марганцю і вітамінів B1 і B2 (містяться в волоських горіхах, мигдалі, горіхах, насінні, бобових і стручкових, м’ясі, рибі та птиці).
хочеться курити – брак кремнію та амінокислоти тирозину (міститься в горіхах, насінні, в помаранчевих, зелених та червоних фруктах та овочах).
хочеться гризти лід – нестача заліза (міститься в м’ясі, рибі, птиці, морській капусті, зелені, черешні).
хочеться фарби, штукатурки, землі, крейди – брак кальцію і вітаміну Д (містяться в яйцях, вершковому маслі та рибі)/
Частіше за інших на «шоколадоманію» страждають шанувальники кофеїну і ті, чий мозок особливо потребує глюкози. Це відноситься і до інших солодощів. Якщо ви незбалансовано харчуєтеся, ваш організм також відчуватиме потребу в глюкозі – як найшвидшому джерелі енергії. А саме шоколад чудово справляється з таким завданням. Але врахуйте, що цей продукт містить багато жиру, надлишок якого небезпечний для ваших судин та фігури. Їжте побільше овочів і круп – вони багаті на складні вуглеводи. А як десерт вибирайте сухофрукти або мед з невеликою кількістю горіхів.
Гострий, солоний, зі спеціями і без… Ви не можеш прожити без нього ні дня, його смак зводить вас з розуму – ви готові поглинати його кілограмами (принаймні з’їдаєте не менше 100 г на день). Дієтологи запевняють, що сир люблять ті, хто відчуває гостру потребу в кальції та фосфорі. Звичайно, сир – найбагатше джерело цих необхідних і надзвичайно корисних організму речовин, але жири… Спробуйте замінити сир капустою броколі – у ній багато кальцію та фосфору, а калорій майже немає. Якщо ваш організм добре сприймає молоко – пийте 1-2 склянки на день, а сир їжте потроху (не більше 50 г на день) та разом із сирими овочами.
Можливо, у вашому раціоні переважають продукти, що важко засвоюються, і організм для полегшення своєї роботи намагається підвищити кислотність шлункового соку. При застуді вас теж може потягнути на кислі фрукти та ягоди – відмінне джерело вітаміну С. Вибирайте страви з помірним вмістом жиру і не змішуйте багато продуктів в один раз. Уникайте смаженої, пересоленої та надто гострої їжі, а також тієї, що пройшла надмірну термічну обробку. Помітивши неполадки із травленням (особливо з боку печінки та жовчного міхура), обов’язково обстежтеся у гастроентеролога.
Пристрасть до копченостей і подібних до них делікатесів зазвичай долає тих, хто сидить на занадто строгій дієті. Тривале обмеження в раціоні жировмісних продуктів призводить до зниження рівня «хорошого» холестерину в крові, а в копченостях є достатньо насичених жирів. Не захоплюйтеся знежиреною їжею – вибирайте ту, в якій все ж таки є трохи жиру. Наприклад, купуйте йогурт, кефір або ряженку одно-або двопроцентної жирності. Їжте не менше столової ложки рослинної та чайної ложки вершкового масла на день, навіть якщо ви сидите на строгій дієті. Вчені досвідченим шляхом довели, що швидше худнуть саме ті, хто вживає достатньо жирів.
Цибуля, часник, прянощі та приправи. Гостра потреба у цих продуктах та спеціях, як правило, вказує на проблеми з органами дихання.
Оливки та маслини. Така пристрасть можлива при розладі функцій щитовидної залози.
Морозиво. Особливу любов до нього відчувають люди з порушеннями обміну вуглеводів, які страждають на гіпоглікемію або хворі на цукровий діабет.
Банани. Якщо ти втрачаєш голову від запаху стиглих бананів, зверни увагу на стан серця.
Насіння соняшника. Бажання погризти насіння найчастіше виникає у тих, хто гостро потребує вітамінів-антиоксидантів. Це означає, що у твоєму організмі багато вільних радикалів – основних провокаторів передчасного старіння.
Якщо ви хоча б раз готували бульйон з м'ясом, ви помічали, що на поверхні води з'являється пінка. Одні її знімають, інші залишають як є. Тож давайте розбиратися, чи потрібно прибирати пінку з м'яса під час варіння, передають Патріоти України з посиланн...
Не кожна господиня назве смажену свинячу печінку своєю фірмовою стравою, оскільки цей продукт далеко не завжди виходить смачним. За відсутності досвіду приготування, печінка не тільки може гірчити, а й виходить надмірно жорсткою, що псує все враження п...