На дорогах водії часто зустрічаються з різними запитаннями від патрульних. Деякі з них можуть здаватися дивними, а інколи навіть викликати сумніви. Експерти нагадали, що водіям важливо знати свої права у таких ситуаціях. Про це пише "Автотема", передають Патріоти України..
На це запитання відповідати не обов’язково. Поліцейський не має права вимагати інформацію про ваше місце роботи, якщо не оформляє протокол або якщо ви не є свідком чи учасником правопорушення.
Це запитання є скоріше риторичним. Якщо водій дійсно порушив правила, патрульний повинен діяти згідно з законом: висунути обґрунтовану претензію, оформити протокол чи виписати штраф. За відсутності доказів водій має право ігнорувати подібні запитання.
Така вимога може бути законною, однак необхідно уточнити її причину. Якщо йдеться про огляд, поліцейський не має права торкатися ваших речей, а процедура не потребує присутності понятих чи складання протоколу. У разі обшуку обов’язково потрібні двоє понятих та оформлення відповідного документа. Водій має право знати причину перевірки та вимагати дотримання процедури.
Найкращий варіант у такій ситуації – спокійно заявити, що ви тверезі, і наполягати на офіційній перевірці. Якщо у патрульного є підозри, він зобов’язаний спочатку скласти протокол про відсторонення від керування транспортом, а потім провести тест. Будь-які неофіційні вимоги або пропозиції ви маєте право ігнорувати.
Здавалося б, що може піти не так, якщо тримати в оселі квіти? Адже рослини допомагають створити приємну атмосферу, збільшити кількість кисню. Однак за народними прикметами є деякі квіти, які не можна тримати в домі самотнім жінкам, якщо вони хочуть щас...
Попри те, що ″перевзування″ автомобіля зі зміною сезону — необхідна процедура, їзда на зимових шинах протягом усього року — поширена практика серед водіїв. Однак експерти та фахівці з безпеки дорожнього руху не рекомендують цього робити, передають Патр...