Холодець — традиційна українська страва, яку часто готують на свята. Щоб він не псувався і не втрачав своїх властивостей, потрібно знати всі умови його зберігання, передають Патріоти України.
Холодець готується з м'яса (найчастіше курка, індичка, свинина або яловичина), яке заливають бульйоном і залишають, щоб страва застигла до желеподібного стану.
Терміни зберігання домашнього холодцю залежать від умов зберігання, температури і тих інгредієнтів, з яких він був приготовлений. Придбаний холодець з яловичини чи свинини рекомендовано тримати за температури від 0 до 6 градусів у холодильнику в герметичному пакуванні не більше 10-15 днів.
Якщо придбаний в магазині холодець містить індиче або куряче м'ясо, тоді він може зберігатися за тієї ж температури близько одного місяця. Після відкриття пакування термін придатності, звісно, зменшується. Виробники це завжди вказують на етикетці, але зазвичай він не перевищує 12 годин.
Якщо ж ви приготували холодець вдома, то його можна зберігати в холодильнику не більше 3 днів. Але ви можете його заморозити до -18 градусів у морозильній камері і тоді він зможе простояти 2-4 місяці.
Інколи хочеться приготувати досить багато холодцю, заморозити його, щоб потім діставати і ласувати на свята чи сімейні застілля. Робити це можна, але повторне заморожування не рекомендоване через те, що воно може погіршити не лише текстуру, але й смак продукту.
Щоб заморозити холодець правильно, слід дотримуватися таких кроків:
Інколи м'ясо і бульйон для холодцю не розділяють, а охолоджують і заморожують в одному контейнері за щільно закритою кришкою.
Якщо ви заморожувати м'ясо і бульйон окремо, тоді слід дотримуватися такої інструкції:
Якщо ж ви заморожували холодець цілком, тоді його потрібно дістати з морозильної камери, перекласти у каструлю на найменший вогонь, почекати, поки страва розстане. Розлити по ємностях чи тарілках, поставити до холодильника для застигання.
Кошмари, які іноді здаються випадковими, можуть бути сигналами нашого організму про приховані проблеми зі здоров’ям. Вони здатні попереджати про початок серйозних захворювань ще до появи очевидних симптомів. Експерти радять звертати увагу на характер с...
Є такі види картоплі, які експерти в жодному разі не рекомендують садити, бо врожаю можна де дочекатися, передають Патріоти України з посиланням на РБК. Не рекомендовано висівати картоплю, яка дала мало урожаю минулого сезону. Перед висаджуванням бульб...