Жива ялинка –-це не тільки новорічний настрій і трішки хвої на підлозі, яку треба періодично пилососити. Разом із деревом додому можна принести жуків, передають Патріоти України.
Як пише видання Express, комахи можуть перебувати на дереві у сплячому стані і від домашнього тепла прокинутись або вилупитись, якщо дерево було заражене личинками чи яйцями. Тоді ви ризикуєте знайти небажаних гостей у найнесподіваніших куточках вашої оселі. Кого ж ви можете знайти на своєму дереві?
Хермеси хвойних
Це крихітні шкідники не більше 2 мм завдовжки. Як зрозуміло з назви, вони паразитують на хвойних рослинах і живляться їхнім соком. Помітити їхню присутність можна за схожими на шматочки вати відкладенням на гілках. З одного боку, це виглядає схоже на сніг і цілком зійде за святковий декор, з іншого – хермеси можуть швидко згубити вашу ялинку.
Попелиці
Існує близько 4 тисяч видів попелиць, майже 250 з яких вважаються шкідниками рослин. На щастя, більшість із них мають свою окрему "спеціалізацію", тож ті попелиці, які живуть на хвойних, навряд чи будуть небезпечними для ваших кімнатних рослин.
Павуки та кліщі
Як правило павуки та кліщі, яких ви можете знайти на своїй ялинці, перебувають там саме тому, що знайшли собі харч у вигляді інших комах та їхніх яєць. Тож великої шкоди вони не завдадуть. І їх можна навіть залишити в спокої.
Сіноїди
Ці комахи живуть на різних рослинах і харчуються наземними водоростями, лишайниками, грибками та пліснявою. Звучить навіть заманливо з точки зору боротьби з домашніми шкідниками, але сухе повітря житлових приміщень згубне для сіноїдів саме по собі.
Соснова щитівка
Якщо ви помітили світлі крапки на хвої вашої ялинки, які нагадують плями білої фарби, можливо, ви маєте справу з яйцями соснової щитівки. За кілька тижнів вони можуть перетворитись на крихітних червонястих жучків, які розповзуться по підлозі та стінам поряд з ялинкою.
Як боротись з комахами на ялинці?
Почніть з того, що уважно огляньте дерево перед покупкою. Добре буде навіть освітити його гілки яскравим ліхтариком. На хвої та пагонах не має бути ніяких вкраплень, нальотів та підозрілих часточок.
Придбану ялинку незле буде також потрусити. Якщо на ній все ж є якісь небажані "пасажири", так ви можете позбутись принаймні добрячої частини з них.
Коли ви принесете ялинку додому, зачекайте хоча би добу і ще раз її струсоніть, перед тим підстеливши на підлогу газету. Так ви легко зберете хвою, що осипеться, та шкідників. Після цього місце, де ви проводили цю маніпуляцію, краще добряче підмести, а ще краще пропилососити.
В будь-якому разі, зазвичай справді небезпечних шкідників на ялинках не буває. Тож єдиний дискомфорт, якого здатні вам завдати, занесені таким чином комахи, це психологічний.
Під час застуди хороший сон здається майже недосяжним. Закладеність носа ускладнює дихання, кашель і біль у м’язах не дають заснути, а загальний дискомфорт виснажує тіло та розум, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Видання Healthline запро...
Під час експлуатації пральної машини можна економити електроенергію, якщо використовувати певні функції і режими прання. Читайте більше про це в матеріалі ТСН.ua, передають Патріоти України. Експерти однієї з українських компаній-електропостачальників ...