Питання вибору простирадл, наволочок і підковдри завжди стоїть гостро, адже нікому не хочеться спати на незручному матеріалі або слизькому, що шелестить. Мало які господині знають, як вибрати матеріал для постільної білизни, щоб він був приємним на дотик і служив якомога довше. УНІАН з'ясував і готовий поділитися, передають Патріоти України.
Для того щоб зрозуміти, який найкращий матеріал для постільної білизни, важливо вивчити найбільш поширені, ознайомитися з перевагами і недоліками кожного з них.
Це один з найпопулярніших матеріалів для пошиття наволочок, простирадл і підковдр. Бавовна не боїться високих температур, не рветься, відмінно вбирає вологу. Однак є ризик, що після прання бавовняна білизна "сяде" (якщо не дотримуватися температурного режиму), а також подібний матеріал сильно мнеться. До того ж, натуральний бавовняний комплект коштує дуже дорого, а виробничий варіант виготовляється з додаванням шкідливих токсинів.
Один з найдешевших варіантів, який можна вибрати, якщо у вас обмежений бюджет. Перевага поліестеру в тому, що білизна з нього може бути абсолютно різного забарвлення, відмінно виглядає новою, не мнеться, не "сідає", вбирає вологу і запахи. Але враховуйте, що поліестер - це синтетика, вона погано "дихає", тому спати в спеку на такій білизні буде неможливо. Плюс - воно сильно електризується, що теж не можна назвати приємним нюансом.
Преміум-варіант постільної білизни, зате виглядає шикарно - дорого і багато. Вважається, що шовк найменше "збирає" бактерій, тому шовкові наволочки, простирадла і підковдри рекомендовані алергікам і людям з чутливою шкірою. Однак шовк сильно ковзає - спати на ньому не зовсім зручно, та й прати потрібно обережно, краще руками, щоб не зіпсувати тканину. Також важливо пам'ятати, що шовкову білизну не можна замочувати, відбілювати, віджимати і прасувати при високих температурах.
Цю білизну роблять з целюлози, завдяки чому віскозна постільна білизна приємна і м'яка на дотик. Тканина відмінно "дихає", але погано вбирає вологу, тому для спекотної погоди не підійде. Віскозу не можна прати в гарячій воді і на високих обертах, не рекомендується використовувати відбілювачі.
Одна з найбільш екологічних і приємних до тіла тканин, крім того, вважається, що льон витримує до 200 прань, що можна розцінити, як гарантію довговічності. Лляна постільна білизна має шикарну терморегуляцію (в спеку прохолодно, взимку тепло), міцне і міцне. Якщо ви шукаєте, на якій постільній білизні не утворюються катишки, то точно варто придбати саме її. До недоліків варто віднести здатність м'ятися і "сідати" після прання. Коштує справжній льон дорожче бавовни, тому його не можна назвати універсальним варіантом.
Важливо знати не тільки те, з якої тканини найміцніша постільна білизна, але і яке буває плетіння ниток. Дуже часто виробники вказують в складі саме їх, а не матеріал, з якого зроблений комплект.
Матеріал сатин для постільної білизни виробляється з ниток двох видів - виворітна сторона буде шорсткою, а лицьова - гладкою. Сатин тонкий, але щільніше бязі, приємно ковзає по тілу. Непогано утримує тепло, що добре взимку, але погано влітку - може бути жарко. Якщо неправильно прати таку білизну, то на ній з часом з'являться катишки і зачіпки. Таке плетіння нерідко зустрічається в комплектах з бавовни, віскози та поліестеру.
Найпростіше і зрозуміле плетіння - хрест навхрест - з однакових ниток, що товщають по довжині. Якщо ви помацаєте бязь, вона буде шорсткою. За бязью найпростіше доглядати (тканина невибаглива до прання), коштує дешево, відмінно зберігає тепло і пропускає повітря, що важливо для постільної білизни на зиму. Найчастіше бязеві комплекти зроблені з бавовни.
Плетіння таке ж, як у бязі, але нитки не однакові, а різної товщини. За рахунок цього постільна білизна виходить більш гладкою, блискучою і може ковзати по тілу. Поплін товще, ніж сатин, але коштує дешевше - якщо вам потрібен універсальний довговічний комплект в середньому ціновому сегменті, то найкраще зупинитися саме на попліні.
Дуже поширений варіант для виготовлення простирадл на гумці, але бувають і повноцінні трикотажні комплекти. Він добре тягнеться, має гіпоалергенні властивості, може бути махровим (ідеально для зими). Якість бавовняного трикотажу визначається вартістю - дорогий комплект прослужить роками, а дешевий швидко покриється катишкамі і зачіпками.
З огляду на вищесказане, розумійте, що якщо вам хочеться купити м'яку постільну білизну - тканину для нього можна вибрати будь-яку, відштовхуючись від власних пріоритетів. У кожного матеріалу є свої недоліки і переваги, для кожної людини вони можуть бути різними.
Буває, що після прання улюблені джинси сідають і вже не сидять так, як вам би того хотілося. Не варто поспішати до ательє чи витрачати кошти на нову річ. Існують способи розтягнути джинси в ширину та довжину. Як це зробити - читайте в матеріалі ТСН.ua,...
Ознакою ідеальних дерунів служить рум’яна скоринка зовні, яка приховує м’яку та соковиту основу, передають Патріоти України. Досвідчені кухарі розповіли про кілька секретів ідеальних дерунів, які не встигнуть навіть затриматись на столі. Важливо не пер...