Городникам на замітку! Коли треба підгортати картоплю - ідеальні строки для багатого урожаю

Червень - гаряча пора для городників. Після весняних дощів і появи перших сходів настає період підгортання. Серед городників досі точаться дискусії щодо необхідності цього процесу. Одне можна сказати точно - підгортання дійсно покращує урожай, передають Патріоти України.

Терміни підгортання залежать від багатьох факторів: погодних умов, кількості опадів, температурних коливань та обраного сорту картоплі. OBOZREVATEL розбирався, коли потрібно починати підгортати картоплю.

Коли потрібно підгортати картоплю

Підгортання справді має багато переваг. Можна виділити три основні:

  1. Підгортання допомагає створювати здорову кореневу систему.
  2. Цей процес утримує воду та повітря біля коріння.
  3. Деякі городники відзначають, що підгортання навіть може захистити картоплю від колорадського жука.

Найкраще підгортати після дощу, коли ґрунт насичений вологою. Якщо початок літа посушливий, можна попередньо полити грядку.

Під час цвітіння підгортати картоплю не рекомендують – це може погано позначитися на врожайності. Можна паралельно з підгортанням проводити і підживлення, вносячи у ґрунт перегній, тирсу чи компост. Ці добрива наситять бульби поживними речовинами.

Перше підгортання потрібно провести після появи перших сходів. Оптимально, щоб листя витяглося на 7-10 см над землею. Раннє підгортання потрібне для покращення кореневої системи.

Друге підгортання починають через два тижні після першого, а третє, останнє, ще через місяць.

Якщо картопля почала цвісти, а ви не встигли її підгорнути, то краще зробити це після завершення цвітіння, або й взагалі не робити.

Правила підгортання

Раннє підгортання проводять за допомогою мотоблока або сапи. Важливо, щоб кущі були прикриті землею з усіх сторін, тож треба достатньо глибоко захоплювати землю з міжрядь.

Друге підгортання проводять до початку цвітіння. Висота куща має сягати приблизно 15-17 см. Підгортання на цьому етапі потрібно, щоб бульби не вилазили з ґрунту. Під прямими сонячними променями картопля набуває характерного зеленого забарвлення. В ній підвищується вироблення глікоалкалоїдів, в тому числі отруйного соланіну.

Третє підгортання роблять, коли кущ сягає 23-26 см. Його бажано робити вручну, за допомогою сапи. Засипати землею майже весь кущ не потрібно, достатньо накидати трохи ґрунту зверху та між пагонами. Це потрібно для того, щоб картопля більше розросталася в ширину.

30 грамiв горіхів творять дива: Чим корисний для організму цей дивовижний продукт

неділя, 1 жовтень 2023, 17:44

Горіхи - надзвичайно корисний для організму продукт, особливо волоські, як найпоширеніші в наших краях. Щоправда, багато їсти їх не слiд через велику калорійність - 30 грам цілком достатньо, радить кардіолог Наталія Циганкова, передають Патріоти Україн...

Подряпини з тарілок можна прибрати лише одним засобом - він 100% є у вашому будинку

неділя, 1 жовтень 2023, 17:08

Незалежно від того, дбаєте ви про них чи ні, білі тарілки з часом неминуче втрачають свій гарний блиск, з’являються непривабливі чорні плями, а також подряпини. Але будьте впевнені: є ефективні способи розв'язати цю проблему та очистити посуд до блиску...