Яблуко підкаже, чи можна його їсти: Про що говорять наклейки на фруктах

Навряд чи хтось відмовиться поласувати яблуком чи шматочком банана. Безперечно, у нас різні смаки, проте ті чи інші фрукти знаходяться на нашій кухні постійно. Ними можна не лише перекусити, а й додати до домашньої випічки, передають Патріоти України.

Практично всі кулінари стурбовані тим, щоб принести додому не лише солодкі та свіжі фрукти, а й корисні. Дізнатися про фрукти можна за допомогою різноманітних наклейок. Разом із "На пенсії" розповімо, як правильно їх читати.

Яку інформацію можна дізнатися з наклейок на фруктах

Така система інформування називається код PLU (Price-Look Up (PLU)). Це система точної ідентифікації свіжих фруктів, овочів та зелені, яка дозволяє визначити сорт, вид, умови вирощування, розміри.

На кожній маленькій етикетці розташовується код PLU — це 4-х чи 5-значний номер. Він використовується в ряді країн, у тому числі в Канаді та США.

Прочитати його можна за таким принципом:

  • 4-значний код, який починається з номера 3 або 4 означає, що продукт був вирощений за принципом інтенсивного сільського господарства, з використанням добрив та пестицидів.
  • 5-значний код, що починається з номера 9, означає, що продукт був вирощений традиційним способом, який зараз називається "органічним" — без застосування пестицидів і добрив. Наприклад, звичайні банани будуть під кодом PLU 4011, а органічні банани — під номером 94011.
  • 5-значний код, який починається з номера 8, означає, що продукт є генетично модифікованим (ГМО).

Система PLU є добровільною. З цієї причини виробники, які виробляють продукцію з використанням ГМО, не наважилася позначати свою продукцію цифрою "8". У зв’язку з цим фактом вона з часом почала втрачати свій сенс.

От у чому секрет! Чим змастити відбивні за годину до смаження

четвер, 23 травень 2024, 18:08

Перед обсмажуванням м’яса товсті шматки бажано зробити плоскішими за допомогою відбивного молотка. Однак ця процедура далеко не завжди дозволяє досягти ідеального результату. М’ясний продукт може залишитися жорстким. В результаті готове блюдо буде важк...

Варто знати! У якому разі макарони після варіння обов’язково промивають водою

четвер, 23 травень 2024, 17:08

Макарони – гарний гарнір, який допоможе в потрібний момент. При приготуванні цієї страви потрібно точно дотримуватись рецепту. Запобігти злипанню макаронів можна, якщо слідувати порадам досвідчених кухарів. Деякі господарки сумніваються, чи треба проми...