Як не втратити врожай винограду: ТОП-6 помилок, які можуть знищити рослину

Успіх вирощування винограду закладається ще в перший рік після його посадки, і саме в цей період важливо не наробити помилок, які загрожуватимуть врожаю, передають Патріоти України.

Мілка посадка саджанця в ґрунт

Дехто висаджує виноград так, що штамб саджанця стирчить на 30-50 см над землею. Лози через таку посадку ростуть занадто високо, і восени, коли вони визрівають і дерев’яніють, їх дуже важко пригнути до землі під укриття. Саджанець потрібно висаджувати в глибоку виїмку, щоб штамбик перебував нижче рівня ділянки. Тоді й бруньки, з яких з’являться лози, будуть розміщуватися низько, а це означає, що пагони можна буде восени легко пригнути до землі.

Занадто часті поливи

Виноград категорично не можна поливати так само часто, як і городні культури. Ця рослина не любить мокрого ґрунту, тому зволожувати під кущем ґрунт потрібно рясно, але не частіше одного разу на 3-4 тижні. Орієнтовна витрата води – 4-5 відер під один кущ. Через часте поливання повітря перестає надходити до коріння винограду, у ньому розвивається гнилизна, і саджанець може захиріти і загинути.

Відмова від пасинкування

Коли на штамбі розвиваються пагони, у пазухах основного листя утворюються пасинки. Якщо ці пасинки не виламувати, молодий кущ загущується. Крім того, зайві пагони забирають живлення у основної лози, і вона до осені може не визріти і загинути взимку.

Відмова від профілактичної обробки

Виноград дуже часто страждає від хвороб та шкідників, але цих бід можна уникнути, якщо регулярно займатися профілактичною обробкою кущів. Обприскувати потрібно і дорослі кущі, і молоді саджанці, які за належного догляду та захисту можуть дати сигнальний урожай вже наступного року після висаджування.

Відмова від укривання молодого винограду на зиму

В укриванні винограду на зиму немає нічого складного: зніміть лозу зі шпалери, пригніть її до землі і закидайте шаром землі завтовшки 15 см. Для регіонів з не дуже морозними зимами такого укриття буде достатньо.

Для невкритого винограду взимку найнебезпечніші перепади температури, тобто раптові відлиги і такі ж різкі похолодання. Лоза покривається льодом, а це дуже небезпечно: можуть загинути всі бруньки, з яких наступного року мають з’явитися пагони.

Занадто багато пагонів зі штамба

Дехто в період зростання пагонів зі стовбура саджанця залишає не один-два пагони, як рекомендують професіонали, а майже всі. Ці пагони конкурують між собою, і в результаті кущ виходить дуже слабким і загущеним.

Дуже старять! Яких кольорів помади варто уникати жінкам після 40

субота, 18 січень 2025, 19:05

Ідеальний відтінок губної помади визначається гармонійним поєднанням кольтору та світла, але якщо певний колір підвищує вашу впевненість, не зволікайте, використовуйте його, передають Патріоти України. Першим кроком до пошуку ідеального відтінку є врах...

Фахівці визначили, які бренди авто найменш безпечні при ДТП

субота, 18 січень 2025, 17:56

Коли мова йде про купівлю автомобіля, питання безпеки завжди посідає центральне місце. Системи попередження про виїзд зі смуги руху, подушки безпеки та інші функції часто впливають на вибір покупців, Патріоти України. Однак, як свідчить практика, найкр...