Як позбутися від гусениць на капусті: Ефективні народні засоби, що забезпечують надійний результат

Метелики відкладають на капусті свої яйця, з яких з'являються личинки, здатні всього за кілька днів з'їсти цілий качан. Позбутися від гусениць на капусті можна за допомогою ефективних народних засобі передають Патріоти України.

На ринку товарів для саду та городу засоби від шкідників капусти представлені досить широко. Одна біда: у своїй основі вони так чи інакше мають хімічні сполуки різного ступеня токсичності. Попри запевнення фахівців, що при правильному використанні ці склади нешкідливі для людини, городники цілком обґрунтовано побоюються хімічних інсектицидів.

Як же виростити капусту без хімії?

Профілактика. Попередити появу шкідників капусти допомагають нескладні заходи:

  • ретельне прибирання і утилізація (найкраще — спалювання) рослинних залишків після збору врожаю капусти;
  • перекопування і розрівнювання ґрунту (в осінній час);
  • по можливості рання висадка розсади в ґрунт, щоб вона встигла зміцніти до появи шкідників;
  • захист капустяних грядок укривними матеріалами: це найпростіший спосіб уникнути нападу хрестоцвітих блішок і не дати метеликам-білявкам відкласти яйця, з яких потім з'являться гусениці;
  • навесні і влітку — випалювання бур'янів, родинних капусті: суріпки, пастушої сумки. Шкідники капусти поселяються на них і згодом переносяться на гряди.

Захистити капусту від шкідників можна і на стадії висадки в ґрунт, посадивши поруч інші городні рослини.

  • Часник. Він виділяє леткі речовини, які відлякують капустяних мух;
  • Кріп або томати. Попереджають появу попільниці.
  • Шавлія своїм запахом відганяє капустяну совку.
  • Бораго (огіркова трава) захищає від нападу слимаків.
  • Полин, м'ята і пижмо відлякують капустяних мух і гусениць капустяної білявки.

На жаль, профілактика не гарантує стовідсотковий захист капусти від шкідників, тому будьте готові регулярно оглядати посадки на предмет появи непроханих гостей.

Як позбутися від гусениць на капусті, якщо вони все ж з'явилися:

Ненажерливі гусениці — це личинки двох видів метеликів: капустяної совки і добре всім знайомої капустяної білявки. Дрібні гусениці совки найчастіше живуть всередині качана, тому при поверхневому огляді капусти їх можна помітити не відразу.

Народні засоби від гусениць на капусті:

  • гусениці не люблять пряних і гострих запахів, для відлякування комах досвідчені садівники радять садити біля капустяних грядок рослини з сильним запахом: петрушку, селеру, кінзу, базилік, чорнобривці й нагідки.
  • настій золи і дігтярного шампуню (мила): на склянку золи беруть чайну ложку шампуню і 5 літрів води, настоюють добу, потім обприскують капусту;
  • найпростіший спосіб — капусту обробити засобом з валеріаною. 20 крапель аптечної валеріани розвести в 1 л холодної води і інсектицид готовий. Можна проводити обробку капустяних посадок відразу ж після його приготування.
  • цибульне лушпиння володіє яскраво вираженим ароматом, який не переносять багато шкідників. 250-300 грамів лушпиння від цибулі залити 5 літрами окропу і настояти протягом пари днів. Потім концентрат розбавити 5 літрами холодної води, а також додають 20 г господарського мила для кращого закріплення складу на листі.. Посадки капусти обприскати одержаним складом 2-3 рази з проміжком у 5 діб.
  • 400 г сухого, розтертого в порошок, листя настоюється протягом двох діб в 10 л води. Перед обприскуванням рослин настій проціджують і розбавляють водою 1: 2, а також додають 40 г господарського мила для кращого закріплення складу на листі.
  • обсипання капусти харчовою содою;
  • бадилля помідорів кладуть в тінь і підсушують, а потім заповнюють нею відро, заливають водою і кип'ятять протягом години. Відвар проціджують, розводять водою в пропорції 1: 5 і додають 45 г мила.
  • реп'ях містить отруйні для гусениць речовини, що вражають їх нервову систему. Листя реп'яха дрібно порізати і залити теплою водою. Настій залишити на 5-7 днів для бродіння. Потім концентрат процідити, добре полити їм ґрунт під рослинами і обприскати самі качани.
  • залучення ос — природних ворогів гусениць. Обприскування капусти солодкою водою, розведеним варенням або сиропом приманює цих хижих комах до капустяних грядок.
  • ручне збирання гусениць (якщо ви вирощуєте мало капусти);

Секрет господинь! Що зробити, щоб котлети не прилипали до сковороди

понеділок, 20 січень 2025, 9:12

При приготуванні котлет дуже важливо не лише вибрати хороші продукти та замісити якісний фарш, передають Патріоти України. Ключове значення набуває сам процес смаження, адже часом котлети, які вийшли ідеальними, ні в яку не хочуть відставати від поверх...

Народні прикмети на 20 січня. Зимовий м'ясоїд. Традиції та забобони

понеділок, 20 січень 2025, 7:05

Православна церква України 20 січня за новим стилем вшановує пам'ять вірменського священика і пророка Євфимія Великого. За старим стилем 20 січня відзначають Собор Іоанна Хрестителя або по-народному - Іванів день. . Цей день здавна вважається небезпе...