Українці в очікуванні можливих відключень світла вже почали встановлювати генератори та підключати їх до систем енергопостачання своїх будинків. Однак у разі неправильного електромонтажу обладнання може вийти з ладу, пошкодити проводку, а також створити загрози для життя та здоров'ю. Про це повідомили у Державній інспекції енергетичного нагляду України, передають Патріоти України.
Відомство офіційно опублікувало інструкцію для власників генераторів, яка допоможе українцям здійснити підключення правильно та залишитись у безпеці.
Підключення генератора до будинкової мережі: правила
Найпростіший спосіб безпечного використання електростанції – приєднати до генератора подовжувач. І вже до нього підключатимуть електроприлади, які будуть використовуватися, зазначають у держінспекції.
Однак багато українців з міркувань зручності воліють підключати генератори до внутрішніх електричних мереж будівлі. У такому разі головне – забезпечити безумовне від'єднання мереж будівлі від зовнішніх електромереж, зазначають фахівці.
"Якщо не виконати цю умову під час роботи генератора на внутрішню мережу, зовнішнє електропостачання може бути відновлено без попередження, що призведе до короткого замикання, виходу з ладу обладнання, пожежі та інших непередбачуваних наслідків. Тобто, підключити електростанцію до найближчої розетки в будівлі можна тільки попередньо відключивши автомати на вступному щитку або викрутивши пробки", – пояснили у відомстві.
Робити це можна не вручну. Наприклад, якщо в будинку часто відключають світло, генератор рекомендується підключати до внутрішньої мережі за допомогою рубильника, що перекидається, або системи автоматичного включення резерву (АВР). При цьому важливо простежити, щоб рубильник або АВР знаходився у схемі мережі будівлі після лічильника та ввідного автоматичного вимикача.
Забороняється підключати генератор до мережі будівлі, якщо потужність самого генератора значно перевищує пропускну здатність розетки. Як правило, це не більше ніж 3,5 кВт.
"Коли електростанція має велику потужність, підключати її до звичайної побутової розетки заборонено. Наслідком перевищення максимального навантаження є нагрівання контактних з'єднань, пошкодження ізоляції та, як наслідок, коротке замикання в електричній проводці та виникнення пожежі в будівлі", – попередили фахівці.
Якщо у власника генератора не вистачає навичок роботи з електромережами, налаштування рекомендують довірити фахівцям.
Як користуватись генератором: загальні вимоги
Цей особистісний тест дозволить вам дізнатися: ви зосереджені на собі чи на інших? Оберіть одну із трьох повітряних куль, що зображено на малюнку, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Вибір розповість, як ваша сутність впливає на ухвалення р...
Пральна машина може стати брудною та смердючою через накопичення миючого засобу, пом’якшувача тканини, бруду та бактерій, але є простий спосіб позбутися цього всього. Виявляється, очистити ущільнювач пральної машини насправді дуже просто - і для цього ...